Koronavirüs kaynaklı ölü sayısı 2 bin 236’ya yükseldi
  • Reklam

Koronavirüs kaynaklı ölü sayısı 2 bin 236'ya yükseldi

Virüs, Çin dışında da Güney Kore gibi ülkelerde yayılma hızını arttırmaya başladı. Koronavirüs kaynaklı ölü sayısı 2 bin 236'ya yükseldi; Çin'de bir hapishaneye virüs yayıldı.

21 Şubat 2020 - 09:51
Reklam

Çin'de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyaya yayılan yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 2 bin 236'ya yükseldi. Virüs, Çin dışında da Güney Kore gibi ülkelerde yayılma hızını arttırmaya başladı. Son olarak Çin'de bir hapishanenin içinde yayılmaya başlayan virüsten 200 kişinin etkilendiği duyuruldu.

Koronavirüs kaynaklı ölü sayısı son günde 118 artarak 2 bin 236'ya ulaştı. John Hopkins Üniversitesi'nin canlı verilere dayanarak hazırladığı grafikte virüsün yayılma hızı şu şekilde gösterildi:

Koronavirüsün yayılma hızının arttığı ülkeleren biri de Güney Kore oldu. Dün ilk ölüm vakasının görüldüğü ülkede virüsten etkilenen kişi sayısı 156'ya çıktı. Ülkenin Daegu kentinde bir kilisenin 400'den fazla mensubu Koronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı. Güney Kore'de ordu da da birkaç askerde Koronavirüs görülmesiyle Savunma Bakanlığı ciddi önlemler aldı.

Hapishanede virüs

Çin Küresel Televizyon Ağı, Çin'in Shandong bölgesinde bulunan bir hapishane binasında 200 kişide Koronavirüs görüldüğünü duyurdu. 200 hükümlünü Koronavirüsü bir gardiyandan kaptığı düşünülüyor. Çin'de hapishanedeki 200 kişiyle birlikte virüsten etkilenen kişi sayısı bir günde 889 arttı.

Vuhan'da bir doktor daha öldü

Koronavirüsün ortaya çıktığı Vuhan kentinde bir doktor daha yaşamını yitirdi. Sağlık yetkililerinin aktardığına göre 29 yaşındaki doktor Peng Yinhua hastanede virüsü kapmıştı.

Bu haber 216 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cezaevinde koronavirüsten ilk ölüm! 'Bazı ihmaller cinayettir'
Cezaevinde koronavirüsten ilk ölüm! 'Bazı ihmaller cinayettir'
Koronavirüs sonrası WhatsApp görüntülü görüşmede güncelleme yaptı!
Koronavirüs sonrası WhatsApp görüntülü görüşmede güncelleme...