Koronavirüs tedbirleri yetersiz kaldı, emekçi yine İŞKUR...
  • Reklam

Koronavirüs tedbirleri yetersiz kaldı, emekçi yine İŞKUR kuyruğunda

Koronavirüs salgınında alınan tedbirlerin yetersizliği nedeniyle 1.5 milyon kişi daha işsiz kaldı. Kepenk kapatan işletmelerde çalışanlar İŞKUR önlerinde kuyruğa girdi. Sosyal mesafe vardı ama işsizliğe tahammül yoktu.

01 Nisan 2020 - 09:36
Reklam

Koronavirüs salgınında alınan tedbirlerin yetersizliği nedeniyle işsizler ordusuna en iyi tahminle 1,5 milyon kişi daha katıldı. Binlerce işsiz Ankara Sıhhiye'deki İŞKUR önünde kuyruğa girip kayıt yaptırdı.

Büyük bölümü hizmet sektöründe aşçı, garson, mutfak görevlisi, temizlikçi ve otel görevlisi olanlar arasında, berberler, marangozlar, su tesisatçıları, boya badana ustaları hatta restoranların önünde araç parkeden valeler bile vardı.

EV KİRASINI DÜŞÜNÜYORLAR

10 gün öncesine kadar berberde çalışan bir vatandaş ‘Kalfaydım ve düzenli işim vardı. Bahşiş de oluyordu. Ancak virüs çıkınca dükkan kapandı, patronla birlikte işsiz kaldık, patron dükkan kirasını düşünüyor, ben ev kirasını'' dedi.

Bir otelde resepsiyonist olarak çalışan vatandaş da “Virüs çıkınca otel boşaldı. Üç resepsiyon görevlisi teke düştü, biz de işsiz kaldık'' dedi.

Bu haber 205 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ayasofya neden önemli ve tartışma yaratıyor?
Ayasofya neden önemli ve tartışma yaratıyor?
Darbeci general ve 2015 MİT raporu neden yeniden siyasetin gündeminde?
Darbeci general ve 2015 MİT raporu neden yeniden siyasetin...