Kulüpler Birliği’nden Süper Lig’in başlama tarihi hakkında...
  • Reklam

Kulüpler Birliği'nden Süper Lig'in başlama tarihi hakkında açıklama

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, koronavirüs nedeniyle ertelenen Süper Lig hakkında açıklama yaptı.

20 Mart 2020 - 19:10
Reklam

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, erteleme kararı sonrası telekonferans yöntemiyle yapılan Kulüpler Birliği toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Sepil, "18 kulüp başkanı da ligin ertelenmesini istedi. Eğer bu süreç uzarsa ligleri hızlı bitirmek adına play-off sistemine geçilebilir." ifadelerini kullandı..

beIN SPORTS'a konuşan Sepil şunları söyledi:

"Koronavirüs bizi yep yeni bir dünyayla, yep yeni bir gerçeklikle tanıştırdı. Toplantıyı telekonferansla yaptık.

Türkiye bu salgını uzun zaman iyi idare etti. Vaka ve ölüm sayısı diğer ülkelerin çok altında kaldı. Kulüplerin fikri yok mu şeklinde çok eleştiriler aldık. Süreci yönetmesi gereken devletti. Biz kulüpler olarak bilemeyiz ülkede durum nedir. Vakaların ortaya çıkmasıyla gereken adımlar atıldı. Cumhurbaşkanımızın çarşamba günü yapacağı konuşmayı bekledik. Kendisi ekonomik ve diğer konularda görüş bildirdi ve futbola değinmedi. Bakanlık ertesi gün bizi çağırınca gittik. 3 federasyon ve Kulüpler Birliği Başkanı olarak ben gittim. Çıkan kararda görüş ayrılığı hiç yok. Futbolculardan bahsediyoruz ama bütün sporcular söz konusu. Spor ailesi bu kararda hemfikir.

Şu anda takvimle ilgili kararı verecek merci, futbol federasyonudur. Kulüpler Birliği fikir verebilir sadece. Bugünkü toplantının birçok amacı vardı, biri tarih konuşmaktı. Tarih vermezseniz, oyuncular ne yapacak, kamuoyu ne yapacak? Finansal olarak bir kriz geleceğini herkes görüyor ama ben sayın başkanın yanına gittiğimde, 18 kulüp başkanının onayıyla gittim. Değişik görüşler olabilir ama 18 kulüp başkanı, şu anda oluşan koşullarda ligleri bekletelim dedik."

Bu haber 271 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 431'e yükseldi
Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin...
'Ankara'da cuma namazı için 1500'e yakın cami, okul ve benzeri alan tespiti yapıldı'
'Ankara'da cuma namazı için 1500'e yakın cami, okul ve benzeri...