Kurtarmak için yapmak zorundaydık
  • Reklam
  • Reklam

Kurtarmak için yapmak zorundaydık

Çankaya Belediyesi’nin devrilme tehlikesi nedeniyle 7 ağacı kesip 48 ağacı da budadığı Kuğulu Park’ta yapılan işlemlere yönelik tepkilerin ardından Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Twitter’dan şunları söyledi:

09 Aralık 2017 - 19:51
Reklam

“Kuğulu Park’ın şu anki görüntüsü beni de rahatsız ediyor. Ancak yaşlı ağaçları kurtarmak ve parkımızı yaşatmak için budama yapmak zorundaydık. Kuğulu Park’ta yapılan budama Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun onayı ile ve ayrıca Ankara Orman İşletme Müdürlüğü’nün görüşüne istinaden ve bağlı ekiplerin kontrolünde yapılmıştır.

Kuğulu Park’ın Ankara için önemli bir ekosistem ve peyzaj değerine sahip olması itibarı ile parktaki ağaçların kuruma sebepleri ve bunlara karşı alınacak önlemlerin belirlenmesi için Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlşığı Bölümün’den oluşturulan bir heyet ile birlikte bir çalışma yürütülmektedir. Kavaklıdere’ye ismini veren bu kavakların (ak kavak, servi kavak) yaşatılması için gençleştirme (budama) dışında yeni kavak dikimi çalışmalarımızda devam etmektedir.”

Bu haber 364 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarımda felaket tablosu! 16 yılda ne değişti?
Tarımda felaket tablosu! 16 yılda ne değişti?
İran ve Türkiye'den kritik karar
İran ve Türkiye'den kritik karar
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w