KYK yurduna direnen ODTÜ’lü öğrenciler ifadeye çağrıldı

KYK yurduna direnen ODTÜ'lü öğrenciler ifadeye çağrıldı

ODTÜ öğrencilerinin yerleşkede yapılmak istenen KYK yurduna karşı direnişlerinin dördüncü ayı devam ederken 11 öğrenci daha ifade vermeleri için Güvenlik Şube'ye çağrıldı.

12 Eylül 2019 - 11:48 - Güncelleme: 12 Eylül 2019 - 11:57

ODTÜ Rektörlüğü'nün yurt yapımı için 49 yıllığına Kredi ve Yurtlar Kurumu'na devrettiği arazide öğrenciler dört aydır direniyor.

Birgün'den Dilek Yeğin'in haberine göre; Direnişin 120. gününde 11 öğrencinin daha Güvenlik Şube'ye ifade vermeye çağrılması üzerine Kavaklık'taki öğrenciler sürece ilişkin bir açıklama yaptı.

Baştan sona hukuksuz olan KYK yurdu projesinde yasalara uyulmasını isteyen öğrencilerin karşısına çıkan karakol davetleri ve savcılık soruşturmalarına yenilerinin eklendiği belirtilen açıklamada öğrenciler, "Müdahale günü ve takip eden süreçte gözaltına alınan arkadaşlarımız, ifadeye çağrılan 11 arkadaşımız, ODTÜ'lü olsun olmasın bu süreçte yanımızda olan hiçbir arkadaşımız, yalnız değildir. Hukuki sürecin takipçisi olacağız" dedi.

Öğrenciler direniş taleplerine "Başlatılan hukuki süreç derhal arkadaşlarımızın lehine sonlandırılmalıdır" maddesini ekledi ve "Kavaklık direnişi yargılanamaz" diyerek açıklamayı bitirdi.

Kaynak: Birgün
Bu haber 178 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şehir Tiyatroları Muhsin Ertuğrul'un Yıldız Kenter'e yazdığı mektubu paylaştı
Şehir Tiyatroları Muhsin Ertuğrul'un Yıldız Kenter'e yazdığı...
Bülent Uygun açıkladı! 'Dünya devleri Emre'nin peşinde'
Bülent Uygun açıkladı! 'Dünya devleri Emre'nin peşinde'
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w