Levent Gök’le konuştuk...
  • Reklam

Levent Gök'le konuştuk...

Çayyolu sakini komşumuz milletvekili Levent Gök'le Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden CHP kurultayına kadar geniş bir sohbetimiz oldu.

21 Ağustos 2014 - 23:56
Reklam

Çayyolu sakini komşumuz milletvekili Levent Gök’le Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden CHP kurultayına kadar geniş bir sohbetimiz oldu.

- Levent bey alınan Kurultay karından önce CHP resmen 3 parçaya bölünmüştü. Kılıçdaroğlu yanlıları, Baykal yanlıları ve Demirtaş yanlıları. Bu konuda düşünceleriniz alabilir miyiz?

Çıkan tartışmalarla ilgili olarak şunları söylemek isterim. İyi bir partili olmanın yolu kararların arkasında durmaktır. Bir sorun varsa basın önünde tartışılmaz. Yetkili kurullarda konuşulur. Kendimden örnek vermek gerekirse, milletvekiliyken bile bazı kararlardan mağdur oldum ama kararlara hep saygı duydum. Parti disiplini gereği bu tür tartışmalar her zaman CHP’ye zarar vermiştir.

- Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde alınan sonuçlarla ilgili olarak ne söylersiniz?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’de teşkilatlarda herkes üstüne düşen görevi yapmadı. Tabi ki kaçınılmaz olarak sonuçta bu şekilde oldu.

- Ekmelettin beyin seçim sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ekmek beyin seçim çalışması yakın çevresinin değerlendirmeleriyle yapılan çalışmalardır. Biz CHP olarak üzerimize düşen görevi yerine getirdik. Çok nezaketli bir kampanyada taraf olduk bu çerçevede değerlendirilmeli Ekmeleddin beyin seçim çalışması.

- Sonuçla ilgili tartışmalara ne diyorsunuz?

Öncede söylediğim gibi bazı arkadaşlar çalışmadılar. Sonuçtan memnun olmak isteyenin ‘Tarlada izleri olmalı’. Parti tabanı bunları değerlendiriyor.

- Bu seçimde de AKP kazançlı çıktı. Bu konuda ne söylersiniz?

Türkiye’de merkez sağın çökmesi sonucu siyasal İslam’ın bu boşluğu doldurmasının sıkıntısını yaşıyoruz. CHP’nin sıkıntısı da budur. Buna dikkat ederek çözümler üretilmesi gerekir.

- Çayyolu sakinleri için ne söylemek istersiniz?

Ben her ne kadar önce Türkiye, sonra Ankara milletvekili olsam da, bende sizler gibi Çayyolu Ümitköy’de ikamet ediyorum. Tabi ki bende Çayyolu’nun bir parçası olarak Çayyolu, Ümitköy, Yaşamkent, Türkkonut bölgesi sorunlarını biraz daha fazla duyarlıyım.

- O zaman şunu söyleyebilir miyiz? Çayyolu sakinleri yaşadıkları semt sorunları için size başvurabilirler.

Tatbiki. Çayyolu’lu hemşerilerime diyorum ki, benimle şikâyetlerinizi paylaşın. Bölge muhtarlarımızla irtibatlıyım. Verdiğim soru önergeleri bire bir halkla temastan doğan sorulardır.

- Sayın Gök. Çayyolu metrosu açıldı ama sıkıntıları halen devam ediyor. Bu konuda ne söylersiniz?

Metro alel acele seçim yatırımı için açıldı. Bir çok eksikleri var. Çayyolu metrosunun Çayyolu’nda otopark sıkıntısı var. Bakana bu konular hakkında soru önergesi verdim. Çayyolu metrosunun ring seferleri yok. Bu yüzden istasyonlar atıl.

- Geçtiğimiz günlerde Çayyolu Metrosunda büyük bir arıza yaşandı. Bu konuda yapılan açıklama makas arızası idi. Bu konuda ne söylersiniz?

Doğru Çayyolu metrosunda büyük bir arıza meydana geldi. Fakat bunun tek suçlusu makas arızası değil. Metroda kullanılan vagonlar geçen kış su baskınına uğradı. Yanlışlık buradan kaynaklanıyor. Hasarlı vagonları kullandılar. Bu konu hakkında soru önergesi verdim. Cevap vermediler. Çayyolu metrosu için test sürüşleri yeterince yapılmadan metroyu hizmete soktular. Tabi bu seçim seçime yatırımıydı.

- Son olarak Kurultay hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyiz?

Genel başkanın dediği gibi bir kurultay süreci yaşayacağız. Herkes özeleştirisini yapacak. Siyaset istişareden gelir. Kurultay istişare organıdır. Doğal bir süreçtir. Tüzüğümüz aday nasıl olunur söyler. Örgütün desteğini gören adayları yaşayarak göreceğiz. Kurultay sonunda daha yeni daha umut veren somut projeleri olan yeni bir kadro öngörüyorum.

Röportaj: Metin Altay/ Gamze Küçüktaş

Fotoğraf: Pırıltı Ünsal/Çayyolu Haber Ajansı(ÇHA)

 


Bu haber 2125 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uluslararası Af Örgütü: İnsan haklarına yönelik ezici bir darbedir
Uluslararası Af Örgütü: İnsan haklarına yönelik ezici bir...
3 gün çalışıp tazminat istedi, alamayınca yanına 10 kişi alıp silahla iş yerini bastı
3 gün çalışıp tazminat istedi, alamayınca yanına 10 kişi...