Maaş bordrosu ortaya çıkmıştı: Eski TÜGVA Genel Başkan...
Reklam
Reklam

Maaş bordrosu ortaya çıkmıştı: Eski TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Suat Kır'dan 'Kur'an ve sünnet' çıkışı

Eski TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Suat Kır, bu döneme ait maaş bordrosunun ortaya çıkması sonrası açıklama yaptı. Kır, "Hem eğitim, hem iş hayatı hemde sivil toplum çalışmalarımda Kur'an ve sünnete mugayir hiçbir eylemim olmadı hamdolsun" dedi.

20 Ekim 2021 - 19:18 - Güncelleme: 20 Ekim 2021 - 19:19

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü döneme ait maaş bordrosu ortaya çıkan Dr. Suat Kır, kişisel Twitter hesabında bir açıklama yaptı.

Kendisine yöneltilen eleştiriler için "Karşımızdaki leş kargalarının ne düşündüğü umrumuzda değil" diyen Kır, bu açıklamayı 'dostlarının sui zanlarına sebep olmaması' için yaptığını söyledi.

Kır, TÜGVA Genel Başkan Yardımcılığı'nı beş yıl sürdürdüğünü belirterek şunları kaydetti:

"Öncesinde ise 3 büyük STK'da YK üyeliği, genel başkan yardımcılığı, bir siyasi partide mahalle başkanlığı görevlerim oldu. TÜGVA sonrası, şuanda da gençlik ve İslami ilimler odaklı çalışmalar yapan 3 STK'da yönetim kurulu üyeliklerim, çeşitli görevlerim bulunmakta.

Allah'a (azze ve celle) bize dinine hizmet etme imkânı bahşettiği için hamdü senalar ediyorum Tüm bu siyasi ve sivil toplum çalışmalarımda aynı zamanda çeşitli şirketlerde(5 ayrı şirket) çalıştım. Bir taraftan çalışıp kalan vakitlerimde gönüllü olarak bu hizmetlere destek oldum. Lisans olarak bilgisayar mühendisliği ve aynı üniversitede endüstri mühendisliği mezunuyum. Okulumu 3. olarak bitirdim.

Sonrasında ilk yüksek lisansımı yönetim bilişim sistemleri (MIS) alanında yaptım. İkinci yüksek lisansımı işletme alanında başka bir üniversitede bitirdim. Son olarak doktora eğitimimi işletme alanında tamamlamak Allah'ın (azze ve celle) izniyle nasip oldu. Kıymetli dostlar hem eğitim, hem iş hayatı hemde sivil toplum çalışmalarımda Kur'an ve sünnete mugayir hiçbir eylemim olmadı hamdolsun.

'DAVA ADAMI GENÇLER YETİŞSİN DİYE YAPILMASI GEREKEN HER AKSİYONUN İŞÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Allah cc ve Resul sav buyruğuna tam bağlı, dininde pazarlıksız,vatan sevdalısı,kafire düşman Müslümana dost gençler yetişsin diye harcadığım her saniye için Allah Teâlâya hamd ediyorum. Bugün olduğu gibi toprağa girene kadar bu gayretle devam etmek için Allah Teâlâ'ya sözüm var. Evel Allah (CC) karşımızdaki leş kargalarına rağmen kanımızın ve terimizin son damlasına kadar ehli sünnet vel cemaat akidesine tam bağlı, dünya görüşüne sadık, tavizsiz davasının adamı gençler yetişsin diye yapılması gereken her aksiyonun işçisi olmaya gayret edeğiz."

FETÖ'YLE İLGİLİ MESAJI GÜNDEM OLDU

Öte yandan Kır'ın 2013 yılında Fethullah Gülen'i savunduğu mesaj da sosyal medyada yeniden paylaşılmaya başlandı. Kır, 5 Haziran 2013 tarihinde şu paylaşımı yapmış: "Çapulcular, Fethullah Gülen’e ve cemaatinin faaliyetleri başta olmak üzere bütün dini sivil toplum hareketlerine karşı da tepkililer."

Bu haber 172 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kazlar podyuma çıktı, en güzeli 100 doları aldı
Kazlar podyuma çıktı, en güzeli 100 doları aldı
Ümitköy’deki Koçlar Parkı'nda spor aletleri kırık
Ümitköy’deki Koçlar Parkı'nda spor aletleri kırık