Mahir Ünal’dan ’yeşil top’ savunması: Hakareti ve küfrü...
  • Reklam

Mahir Ünal'dan 'yeşil top' savunması: Hakareti ve küfrü görünür kıldığı için teşekkür etmeliler

Sosyal Medya Etik Kuralları’ doğrultusunda başlatılan 'yeşil top' uygulamasına son verildiğini duyuran AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Uygulamaya teşekkür etmeliler, hakareti ve küfrü görünür kıldı" görüşünü savundu.

26 Haziran 2020 - 13:47
Reklam

Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat'a konuşan Ünal, “40 günlük bir çalışmaydı, bitti. Amacımız dezenformasyonu, hakareti, küfrü görünür kılmaktı. Bence yeşil küreye teşekkür etmeliler. Yeşil küre hepsini görünür kıldı. ‘Mahir Ünal sosyal medyayı düzenlemeye çalıştı’ iddiası doğru değil, tüm amacım farkındalık yaratmaktı” açıklamasını yaptı.

Fırat yazısında, "Dijitalleşme ve bunun salgınla birlikte daha da hızlanması günlük hayatları değiştirdiği gibi, siyaseti, siyasetin dilini de değiştiriyor. Z kuşağı olarak tabir edilen 7 milyona yakın seçmen 2023’te ilk kez oy kullanacak. Mahir Ünal, salgın sürecinde kuşakların nasıl vakit geçirdiğinin de araştırıldığını söyledi. Genç seçmenin oy verme davranışında yeni medya düzeni en temel faktör. En büyük tehlike ise seçmenin dijital ortamda manipüle edilme ihtimali. Diğer yandan Z kuşağının tamamen dijital ortamda olması, diğer kuşaklarda da bu oranın artması, siyasi partilerin seçmene ulaşma yöntemlerini değiştirmesine yol açıyor. AK Parti Dijital Medya Takip Sistemi’nde hem sosyal ağlardaki popüler konular/talepler belirleniyor, hem de oluşturulan stüdyo ile siyasetçilerden içerik oluşturması isteniyor. Belli ki önümüzdeki süreçte siyasetçiler, televizyonlardan daha çok dijital dünyadaki yayınlarda seçmenin karşısına çıkacaklar." ifadesini kullandı.

AKP'li Ünal uygulamanın sona ermesine karşın bir süre daha 'yeşil top' simgesine sosyal medya hesabında bir süre daha yer vermişti.

Kaynak: Hürriyet
Bu haber 168 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ayasofya: Camiye çevrilmesi kararına uluslararası toplum ve dış basın ne tepki verdi?
Ayasofya: Camiye çevrilmesi kararına uluslararası toplum ve dış...
AB: Ankara diyalog çabalarına yanıt vermezse ek önlemler gündeme gelebilir
AB: Ankara diyalog çabalarına yanıt vermezse ek önlemler gündeme...