Mansur Yavaş, Ankara’da su kullanımıyla ilgili alınan yeni...
Reklam
Reklam

Mansur Yavaş, Ankara’da su kullanımıyla ilgili alınan yeni kararları duyurdu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, basınç düşüklüklerinden kaynaklı su problemlerini aşmak amacıyla, kentte park ve bahçe aboneliği bulunan yurttaşların su kullanımını 15 Ağustos’a kadar sınırlandırdıklarını açıkladı.

18 Temmuz 2021 - 11:18

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Ankara’da su kullanımına ilişkin alınan yeni kararları duyurdu.

Bayram seyahatleri sebebiyle Ankara'mızda nüfus azaldı. Buna rağmen hobi bahçeleri ve alt kotlardaki fazla su kullanımı, şehrimizin yüksek kesimlerinde basınç düşüklüklerinden kaynaklı su sorunu oluşturmaya başladı” diyen Yavaş, alınan önlemler hakkında şu bilgiyi verdi:

“Park ve bahçe aboneliği olan vatandaşlarımızın su kullanımını 15 Ağustos'a kadar 15 metreküp ile sınırlandırıldı. Belediyemize ait park ve bahçelerimizdeki sulama işlemini minimum seviyede tutulacak.”

“SU GELECEKTİR”
​​​​​​
Mansur Yavaş, yaptığı bilgilendirmeyi şu mesajla noktaladı:
“Hepimizin tedbirli olması gerekiyor. Biliyorum ki herkes çocuklarımızın geleceğine önem veriyor. Bu bilinçle, evlatlarımızın daha güzel yarınlarda yaşaması için suyumuzu tasarruflu kullanalım. Çünkü su dündür, bugündür, gelecektir.”

Bu haber 85 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'un göbeğinde üniformalı Afganlar!
İstanbul'un göbeğinde üniformalı Afganlar!
Ekrem İmamoğlu: Bunun üzerine siyaset yapılması yazık, işine odaklandığında...
Ekrem İmamoğlu: Bunun üzerine siyaset yapılması yazık, işine...