Mansur Yavaş: Hiçbir öğrenciyi açıkta bırakmayacağız
Reklam
Reklam

Mansur Yavaş: Hiçbir öğrenciyi açıkta bırakmayacağız

Ankara’da 2 bin 400 öğrenci belediyeye yurt başvurusunda bulundu. Yüksek öğretimdeki yurt sorununa ilişkin konuşan ABB Başkanı Mansur Yavaş, belediyeye ait beş bloğun boşaltılarak bir üniversiteye verileceğini söyledi.

23 Eylül 2021 - 11:05

BirGün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’da 2 bin 400 üniversite öğrencisinin belediyeye yurt başvurusunda bulunduğunu belirtti. Belediyeye ait dört bloğun Hacettepe Üniversitesi’ne verildiğini söyleyen Yavaş, "Beş bloğu daha boşaltıp başka bir üniversiteye vereceğiz. Hiçbir öğrenciyi açıkta bırakmayacağız” diye konuştu.
Ankara Sanayi Odası İş Dünyası Büyükelçiler Resepsiyonu’na katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yükseköğretimde yaşanan yurt sorununa ilişkin soruları yanıtladı.

BAŞVURU SAYISI 3 BİNİ GEÇEBİLİR

Kamu yöneticisi olarak üstüne düşen görevi yaptığını ifade eden Yavaş, şunları kaydetti:


“Kimseyi aç ve açıkta bırakamayız. Nasıl kışın sokakta kimseyi bırakamıyorsak şimdi gelen öğrencileri de sahipleniyoruz. Yedekten asil yer kazanana kadar her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağız. Elimizde zaten var olan beş bloğu Hacettepe Üniversitesi’ne vermiştik. Şimdi belediyeye ait dört bloğu daha öğrenciler için boşaltıyoruz. Onu da başka bir üniversitemize vereceğiz. Çünkü onların da işletilmesi büyük sorumluluk.

Ayrıca oralara kütüphane, yemekhane, çamaşırhane gibi üniteler yapıp öğrencilerin rahat etmesini sağlayacağız. Şu ana kadar başvuru yapan 2 bin 400 öğrencimiz var. Halen de başvuru geliyor, 3 bini bulur gibi görünüyor. Bu sayıyı geçse de sonuna kadar desteğimiz sürecek. Belediyenin imkanlarını başka şeylere harcamaktansa öğrenciye harcamak en güzeli.”

Kaynak: BirGün
Bu haber 111 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de koronavirüsten 195 kişi daha hayatını kaybetti! 24 bin 792 yeni vaka var
Türkiye'de koronavirüsten 195 kişi daha hayatını kaybetti! 24...
Kavala bildirisi Erdoğan'ın ekmeğine yağ sürdü
Kavala bildirisi Erdoğan'ın ekmeğine yağ sürdü