Mardin kayyumu belediyeyi aile şirketine çevirdi
  • Reklam

Mardin kayyumu belediyeyi aile şirketine çevirdi

Mardin Büyükşehir Belediyesi'ne atanan Mustafa Yaman'ın belediye iştiraki olan Kent AŞ.’nin başına yeğenini getirdiği, ayrıca bazı çalışanların başka bir şehirde yaşadığı buna rağmen Mardin Belediyesi kadrosunda olduğu öne sürüldü.

18 Şubat 2020 - 19:26
Reklam

Mardin Büyükşehir Belediyesi kayyumu Vali Mustafa Yaman, Kent AŞ.’nin başına yeğeni Yunus Emre Akça’yı getirdi. İzmir’de yaşayan bir başka çalışan Mercan A.’nın ise, “homeofis” çalıştığı belirtilerek, belediyeden maaşa bağlandığı öğrenildi.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, İçişleri Bakanlığı tarafından 19 Ağustos 2019’da Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın yeniden kayyum olarak atandığı Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde yolsuzluk, usulsüzlük, ihaleye fesat karıştırma ve rüşvet iddialarına bir yenisi daha eklendi. Kayyum Yaman, belediye iştiraki olan Kent AŞ.’nin başına yeğeni Yunus Emre Akça’yı getirdi. Kent AŞ.'nin resmi internet sitesi kayyım atamasından bu yana kapatıldığı için yönetim şemasının gizlendiği iddia edildi.

BELEDİYEDE ‘HOME OFİS’ ÇALIŞANLAR TÜREDİ

Kayyum Yaman’ın uygulamaları bununla sınırlı kalmadı. Yaman’la birlikte bankamatik memuru olarak bilinen belediyeye uğramadan maaş alanların sayısı arttığı ileri sürüldü. Bazı kişilerin ise “home ofis” şeklinde çalıştıkları öğrenildi. Bu isimlerden birinin Kent AŞ. bünyesinde çalışırken, 696 Sayılı KHK ile sürekli işçi kadrosuna alınan Mercan A. olduğu iddia edildi. Yaklaşık 5 aydır İzmir’de yaşadığı öğrenilen ve maaş almaya devam eden Mercan A. Kent AŞ. Kadrosunda bulunuyor. Mercan A.’nın, belediyedeki işlerini İzmir’deki evinden yürüttüğü belirtildi.

AHMET TÜRK DAHA GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Söz konusu kişilerin Ahmet Türk’ün daha önceki bir açıklamasında “Belediyeye dahi uğramadığı” dediği kişiler olduğu tahmin ediliyor. Türk, “Kent AŞ. üzerinden işçiler alınmış, birçoğu belediyeye bile uğramıyor. Birisine 4 bin, birisine 2 bin, birisine ise 2 bin 500 TL maaş bağlanmış” ifadelerini kullanmıştı.

Bu haber 396 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te zirai mücadele devam ediyor
Başkent'te zirai mücadele devam ediyor
FETÖ firari eski hakim Ankara’da yakalandı
FETÖ firari eski hakim Ankara’da yakalandı