Meclis’te önerge verildi, AKP’li vekiller TÜGVA’yı savunmak...
Reklam
Reklam

Meclis'te önerge verildi, AKP'li vekiller TÜGVA'yı savunmak için sıraya girdi

TBMM Genel Kurulu’nda HDP, TÜGVA’nın araştırılması için önerge verdi. Önergeye ilişkin tartışmalar sırasında AKP'li vekiller TÜGVA'ya sahip çıkma yarışına girdi.

20 Ekim 2021 - 19:29 - Güncelleme: 20 Ekim 2021 - 19:30

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın kurucusu olduğu ve son günlerde kadrolaşma iddiaları ile gündeme gelen TÜGVA, HDP'nin verdiği araştırma önergesi ile TBMM'de de gündeme geldi.

Konuya ilişkin konuşmalar yapılırken; AKP'li vekiller TÜGVA'ya sahip çıkmak için adeta sıraya girdi.

''TÜGVA BUNLARDAN BİRİDİR''

AKP Grubu adına konuşan Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, “Cumhuriyet Dönemi'nde de vakıflar kurulmuştur. Nerede bir vakıf varsa orada mutlaka bir yardımlaşma, bir sevgi, bir saygı, bir düşünce vardır. TÜGVA da bunlardan biridir, kurulan vakıflar da bunlardan biridir” diye konuştu.

ÇYDD ile TÜGVA'YI KARŞILAŞTIRDI

AKP grubu adına konuşan İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk ise şöyle konuştu:

“Hepinizin bildiği gibi, adına kısaca yönetişim dediğimiz, kamu karar ve hizmetlerinin sivil toplum örgütleriyle beraber tüm taraflarca verilmesi ve uygulanmasına dayalı modern yönetim yaklaşımı özellikle kültürel, sosyal ve eğitsel faaliyetlerin sivil toplum örgütleri eliyle görülmesini teşvik etmektedir.

Bu anlayış çerçevesinde de merkezi kamuda olsun, belediyelerde olsun birçok faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Bunlar bir tanesi de Sayın İmamoğlu'nun Başkanı olduğu dönemde Beylikdüzü'nde yapılmıştır, 5 bin küsur metrekarelik bir alanda dernekler yerleşkesi yapılmış ve bu yerleşke derneklere tahsis edilmiştir, gayet hukukidir, normaldir, itirazımız yok.

Burası, Çağdaş Yaşamı Desteleme Derneği'ne tahsisat yapılmıştır, Atatürkçü Düşünce Derneği'ne tahsisat yapılmış, Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği'ne tahsisat yapılmış, yapılsın itirazımız yok; ama kimi belediyelerimiz tarafından TÜGVA gibi millî ve manevi değerlere sahip gençlik yetiştirmekten başka arzusu olmayan STK'lere tahsisat yapılınca kıyamet koparmak...Bunu anlamak mümkün değil.''

Bu haber 112 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kazlar podyuma çıktı, en güzeli 100 doları aldı
Kazlar podyuma çıktı, en güzeli 100 doları aldı
Ümitköy’deki Koçlar Parkı'nda spor aletleri kırık
Ümitköy’deki Koçlar Parkı'nda spor aletleri kırık