Meghan Markle-Prens Harry çifti için ’mali bağımsızlık’...
  • Reklam

Meghan Markle-Prens Harry çifti için 'mali bağımsızlık' mümkün mü?

Çift, İngiltere Kraliyet Ailesi'ndeki üst düzey görevlerinden çekildiklerini açıkladı. Prens Harry ve Meghan Markle kraliyet ailesinden destek almadan masraflarını karşılayabilirler mi? İngiltere'de çiftin masraflarının ne kadarını vergi mükellefleri karşılıyor?

12 Ocak 2020 - 17:46 - Güncelleme: 12 Ocak 2020 - 18:00

Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Düşes Meghan Markle hafta içinde İngiltere Kraliyet Ailesi'ndeki üst düzey görevlerinden çekildiklerini açıkladı. Çiftin kararı, Buckingham Sarayı'nda hayal kırıklıyla karşılandı.

Prens Harry-Meghan Markle çifti Instagram hesaplarından yaptıkları açıklamada, "Kraliçe'ye tam desteğimiz sürerken, kraliyet ailesindeki 'üst düzey' görevlerimizden çekildiğimizi ve mali bağımsızlığımızı kazanma yolunda çalışmaya başlayacağımızı söylemek isteriz" dedi.

Çift, internet sitelerinde İngiltere Kraliyet Ailesi üyeleri olarak mevcut masraflarının yüzde 95'inin Prens Charles tarafından karşılandığını belirtiyor.

Prens Charles, Prens William ve Catherine ile Prens Harry ve Meghan'ın kamu görevleri nedeniyle ortaya çıkan masraflarının yanı sıra bazı kişisel masraflarını da üstleniyor.

Bu, Meghan'ın resmi olarak Kraliyet ailesine katıldığı 2018 yılında 5 milyon sterlini geçiyordu.

Bu para, Prens Charles'ın bağlı bulunduğu Cornwall Dükalığı'nın portföyünden geliyor. Prens Charles, mali yatırımlarının bulunduğu bu portföyden geçen yıl 21 milyon 600 bin sterlin gelir elde etmişti.

Çift resmi kraliyet görevlerini bıraktıklarını açıkladı

Bu rakamlar, Sussex Dükü ve Düşesi'nin güvenlikleri için harcanan parayı içermiyor.

İngiltere hükümetinin kraliyet ailesine yasayla tahsis ettiği bütçe, Kraliyet'in sahip olduğu mal varlıklarının kârından karşılanıyor.

Harry ve Meghan, kraliyet ailesindeki üst düzey görevlerinden çekilerek, bundan sonra bu fondan para almayacaklarını açıkladılar.

Çiftinkişisel servetleri ne kadar?

Fortune dergisine göre, Meghan Markle'ın mal varlığı 5 milyon doları buluyor. Markle'ın bu mal varlığının kaynağı evlenmeden önce sürdürdüğü oyunculuk kariyeri. ABD'de yayımlanan Suits dizinden bölüm başına 50 bin dolar aldığı söyleniyor.

Hayata dair önerilerinin yer aldığı bir blog sayfası olan Meghan Markel, Kanadalı bir marka için kıyafet de tasarlıyordu.

Bu haber 262 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Berat Albayrak: Ekonomide milli bağımsızlığın bir bedeli var
Berat Albayrak: Ekonomide milli bağımsızlığın bir bedeli var
Hulusi Akar'dan 'Oruç Reis' açıklaması: Herhangi bir müdahale karşılıksız kalmadı, kalmayacak
Hulusi Akar'dan 'Oruç Reis' açıklaması: Herhangi bir müdahale...