Mehmet Ocaktan’dan Ali Erbaş’a: Siyaset değnekçiliği yapmaya...
Reklam
Reklam

Mehmet Ocaktan'dan Ali Erbaş'a: Siyaset değnekçiliği yapmaya talip olması...

Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan bugünkü köşesinde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı yazdı.

20 Eylül 2021 - 18:52 - Güncelleme: 20 Eylül 2021 - 18:52

Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın ödülünü aldığını ve yeniden başkanlığa atandığını ileri sürdü.

Ocaktan, "İktidar açısından son derece isabetli bir karar, yeni gelecek başkan dinin siyaset için nasıl kullanılması gerektiğini öğrenene kadar iş işten geçebilirdi. Zira önümüzde seçim var ve Türkiye ekonomide, dış politikada, eğitimde, sağlıkta her geçen gün daha da karamsar bir iklime doğru ilerliyor, ayrıca ufukta iyileşmeye dair bir umut ışığı da görünmüyor. Dolayısıyla toplumun yaşanan ekonomik krize karşı daha ‘sabırlı-metanetli’ olması için özellikle Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın yardımına çok ihtiyacı olacak." diye yazdı.

Diyanet'in enflasyonla mücadeleye katkı sağlamak için Cuma hutbesi okuttuğunu anımsadan Ocaktan, "Diyanet İşleri Başkanı’nın ne kadar ilgisini çeker bilemem ama dinin öğütleri son derece açık… Ali Erbaş’ın rahmet dini olan İslam’ın temel mesajlarını topluma anlatmak yerine, çarşı-pazarda siyaset değnekçiliği yapmaya talip olması, Müslümanlar adına gerçekten hüzün verici bir durum.

Dolayısıyla dinin insan hayatından çekildiği bir toplumda başkan Ali Erbaş’ın ‘sansür yasası’ ya da enflasyonla mücadeleyi dini bir vecibe olarak görmesini yadırgamamak lazım." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Karar Gazetesi
Bu haber 109 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de koronavirüsten 192 kişi daha hayatını kaybetti! 23 bin 759 yeni vaka var
Türkiye'de koronavirüsten 192 kişi daha hayatını kaybetti! 23...
Yağmurdan kaçan doluya tutuldu: Türk lirasındaki kriz İdlib'i de vurdu
Yağmurdan kaçan doluya tutuldu: Türk lirasındaki kriz İdlib'i de...