Mehmet Özhaseki Minibüsçülerle Buluştu, ’O’ Müjdeyi Verdi
  • Reklam
  • Reklam

Mehmet Özhaseki Minibüsçülerle Buluştu, 'O' Müjdeyi Verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi’ne bağlı minibüsçü esnafıyla bir araya geldi.

09 Şubat 2019 - 20:04
Reklam

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi’ne bağlı minibüsçü esnafıyla bir araya geldi. Kendisini sloganlarla karşılayan yüzlerce şoför vasıtasıyla Başkent’teki tüm minibüsçü esnafına seslenen Özhaseki, “Sizinle oturup, istişare edeceğiz ve rızanız olmayan hiçbir karar almayacağız” dedi.

Dolmuşçuların ayakta yolcu alamaması konusuna da değinen Özhaseki’nin, “Otobüsler veya raylı sistemlerde de ayakta yolcu alınıyor. Ama onlara ceza kesilmiyor. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu çok takdir ettiğim bir kardeşim. Kendisi ile görüşeceğim, ikna etmeye çalışacağım ve bu sıkıntılara son vereceğiz. Hiç endişeniz olmasın” sözleri salonda uzun süre alkış aldı.

"SİZİN RIZANIZ OLMAYAN HİÇBİR KARAR ALMAYACAĞIZ"

Başkent şehiriçi toplu taşımının bel kemiği araçlarından sayılan minibüsçü esnafıyla buluşan Özhaseki, şoförlere müjde dolu haberlerle seslendi. Ankara trafiğine büyük rahatlık kazandıracak ulaşım projeleriyle şoför esnafından büyük övgü alan Özhaseki, bunun ardından da minibüsçülerin taleplerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. “Özel olarak dolmuşçu arkadaşlar ve şoför esnafıyla buluşmak istedim” diyerek konuşmasını sürdüren Özhaseki, “Sizinle oturup görüşüp, hepinizin, tamamınızın rızasını almadan hiçbir şey yapmayacağım. Sizin rızanız olmadan hiçbir şey yapılmayacak, emin olabilirsiniz” dedi.

Açıklamaları şoför esnafı tarafından uzun süre alkış alan Özhaseki, “Raylı sistemlerin çalışamadığı, otobüslerin giremediği dar sokakların olduğu yerlerde siz devreye giriyorsunuz. Oralarda siz inanları taşıyorsunuz. Siz kamu görevi görüyorsunuz. Allah işinizi rast getirsin” diye konuştu.

Şoför esnafının rızası olmayan hiçbir karar alınmayacağına bir kez daha vurgu yapan Özhaseki, sözlerinin sonunda Gülbaba ve Güvenpark’taki inşaatların da bir an önce tamamlanıp, minibüsçü esnafının yeniden buralardan hareket etmesini sağlayacaklarını söyledi.

Bu haber 110 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Necla Zarakol ve avukatı serbest bırakıldı
Necla Zarakol ve avukatı serbest bırakıldı
2020 ABD başkanlık seçimlerine yeni aday!
2020 ABD başkanlık seçimlerine yeni aday!
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w