Melih Gökçek yalanlamıştı... ’750 milyon dolar gerekiyor’...
  • Reklam

Melih Gökçek yalanlamıştı... '750 milyon dolar gerekiyor' dediği ortaya çıktı

Ankapark’ın yapımı için 750 milyon dolar harcandığı iddialarını yalanlayan ve 400 milyon dolar harcadığını savunan Gökçek’in, 2010 yılında ABB Meclisi’nde yaptığı konuşmada, “Proje için 650-750 milyon dolar civarında yatırım gerekiyor” dediği öğrenildi.

26 Haziran 2020 - 11:27
Reklam

Rağbet görmediği için kapatılan ve Ankara’nın ortasında koca bir demir yığını haline dönüşen Ankapark’a ilişkin ilginç bir detay daha ortaya çıktı.

Birgün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre; Melih Gökçek’in, “400 milyon dolara yaptım” dediği Ankapark’a ilişkin Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, “Proje için 750 milyon dolar gerekiyor” dediği ortaya çıktı.

ABB’nin meclis toplantı kayıtlarına göre Gökçek, STK’lerin ve meslek odalarının ısrarla karşı çıktığı projeyi 9 Ağustos 2010’da Büyükşehir Belediye Meclisi’nin gündemine getirdi.

Gökçek, burada yaptığı konuşmada parkın ihalesini kat karşılığı yapmayı düşündüklerini dile getirdi.

Yaptıkları çalışmalara göre, Ankapark için 650-750 milyon dolar civarında bir yatırım gerektiğini ifade eden Gökçek, “Ciro üzerinden Ankapark’tan en az 10 yıl süreyle belediyeye pay almak istiyoruz” diye konuştu.

Bu haber 637 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kuğulu Park'ta baro başkanları polis ablukasına alındı
Kuğulu Park'ta baro başkanları polis ablukasına alındı
Türkiye'de koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 5 bin 300'e yükseldi
Türkiye'de koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 5 bin 300'e...