Mustafa Destici’den ’MHP’ açıklaması: Bir takım...
  • Reklam

Mustafa Destici'den 'MHP' açıklaması: Bir takım görüşmeler yapıldı

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, katıldığı programda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

13 Aralık 2019 - 02:48 - Güncelleme: 13 Aralık 2019 - 08:50

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici Habertürk'te Mehmet Akif Ersoy'un moderatörlüğünü yaptığı programda soruları yanıtladı.

Nihal Bengisu Karaca, Veyis Ateş, Nagehan Alçı ve Deniz Zeyrek'in sorularını yanıtlayan Destici, siyasette yeni oluşumlarla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

Destici'nin sorulara verdiği yanıtlar şöyle:

MEHMET AKİF ERSOY: Amerikan Senatosu'nda Ermeni tasarısı oybirliği ile kabul edildi.

MUSTAFA DESTİCİ: Türkiye-ABD ilişkileri son olarak Cumhurbaşkanı ile Trump'ın görüşmesinde terslik olmasa da Temsilciler Meclisi ve Senato'nun Türkiye'ye karşı yaptırımda ısrarlı olduğu görülmüştü. ABD'nin ve AB başta olmak üzere küresel emperyalistlerin istediği şekilde politika güttüğünü gösteriyor. Barış Pınarı ve en son Doğu Akdeniz, Libya Mutabakatı, S-400'ler ABD Senetosu'nu rahatsız ediyor. Burada 1915 sözde Ermeni soykırımı iddialarını konuşmaya bile gerek duymuyoruz. Meclis'te de bizim Ermeni kökenli milletvekilleri var. Türkiye bu konuda hoşgörülü. O dönem Ermeni topluluğu neye teslim olmuş? Taşnak ve Hınçak çetelerine teslim olmuş ve yaptığı katliamların bedelini ödemiş. Aynı şey HDP-PKK ilişkisinde gözüküyor. Onlar da akılları başlarına almazsa aynı sonuç olur. Taşnak ve Hınçak çetelerinin yaptığını kim ödüyor bugün? Önemli bir kısmı müthiş zor hayat geçirmiş. Ermenistan'a baktığımızda orada yaşayanlar büyük zorluk içiresinde yaşıyorlar. 100 bine yakın Ermeni'nin Türkiye'de kaçak çalıştığı biliniyor.

Bu haber 105 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da ByLock operasyonu: 21 gözaltı
Ankara'da ByLock operasyonu: 21 gözaltı
AFAD toplanan yardım paralarının miktarını açıkladı
AFAD toplanan yardım paralarının miktarını açıkladı
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w