ODTÜ’de boykot: Akademisyenler de katıldı
  • Reklam
  • Reklam

ODTÜ'de boykot: Akademisyenler de katıldı

9. ODTÜ Onur Yürüyüşü'ne polis müdahalesine karşı boykot çağrısı yapan öğrenciler, fakülte ve bölüm binalarında toplandı.

14 Mayıs 2019 - 12:48 - Güncelleme: 14 Mayıs 2019 - 12:52
Reklam

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) 9. ODTÜ Onur Yürüyüşü'ne polis müdahalesine karşı boykot çağrısı yapan öğrenciler, fakülte ve bölüm binalarında toplandı. 

Rektörlük binasına kadar sloganlarla yürüyen öğrenciler, rektörlük önünde pankartlar, ve sloganlar eşliğinde protestolarını sürdürüyor.

Öğrencilerin boykot çağrısına akademisyenlerden de destek geldi. Akademisyenler cübbeleriyle rektörlük binasının önünde öğrencilerle bir araya geldiler. Öğrenciler ODTÜ Rektörü Verşan Kök'ün istifa etmesini talep ediyor. 

ODTÜ Savunulmalı ekibi, Twitter hesabından öğrencilerin taleplerini şöyle sıraladı:

"Kampüse hiçbir şartta polisin girişine izin verilmemesi. Öğrenci toplulukları ve gruplarının faaliyetlerinin engellenmemesi. ODTÜ'deki Devrim Yürüyüşü, Onur Yürüyüşü, mezuniyet, şenlikler gibi geleneklerimizin korunması, ODTÜ Rektörü ve kalan tüm yönetimin kademesi dahil olmak üzere istifa etmesi. İstifa sonrası yeni gelecek yönetimin tüm ODTÜ bileşenleri tarafından seçilmesi ve ODTÜ geleneklerine uygun şekilde hareket etmesi."

9. Onur Yürüyüşü gerçekleştirilmek istenirken polis müdahalesi sonrası 20'den fazla öğrenci ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü araştırma görevlisi Mehmet Mutlu gözaltına alınmış bir öğrenci de yaralanmıştı.

Bu haber 334 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İran Dışişleri Bakanı Zarif, Macron ile görüştü
İran Dışişleri Bakanı Zarif, Macron ile görüştü
Ali Babacan’ın partisi için tarih verildi
Ali Babacan’ın partisi için tarih verildi
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w