Öğrencisi tarafından katledilen Ceren Damar’ın babasından...
  • Reklam

Öğrencisi tarafından katledilen Ceren Damar'ın babasından çağrı

Çankaya Üniversitesi'nde, sınavda kopya çekerken yakaladığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından öldürülen Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel'in babası Mustafa Damar, cuma günü başlayacak duruşma öncesi sosyal medyada destek çağrısı yaptı.

24 Eylül 2019 - 15:40 - Güncelleme: 24 Eylül 2019 - 20:05

Ankara'da Çankaya Üniversitesi'nde, sınavda kopya çekerken yakaladığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından öldürülen Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel'in babası Mustafa Damar, Cuma günü başlayacak duruşma öncesi sosyal medyada destek çağrısı yaptı.

Baba Damar, "Kızımın yaşadıklarının ibret olması, toplumda gerekli farkındalığın oluşturulması ve yaşanan bu vahim olayların tekrarlanmaması için herkesi #CerenHocaİçinSusma etiketiyle paylaşım yapmaya davet ediyorum" dedi.

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel, 2 Ocak 2019'da üniversite yerleşkesindeki odasında sınavda kopya çekerken yakaladığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından tabancayla vurulduktan sonra bıçaklanarak öldürüldü.

Olayın ardından kaçan Hasan İsmail Hikmet, polisin takibi soncu yakalanarak tutuklandı. Olayla ilgili yürütülen soruşturma 7 ayda tamamlanarak Hasan İsmail Hikmet hakkında 'tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

BABADAN SOSYAL MEDYADA DESTEK ÇAĞRISI

Ankara 33'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın ilk duruşması Cuma günü görülecek. Baba Mustafa Damar, duruşma öncesi sosyal medyada destek çağrısında bulundu.

Damar, "27 yaşında, idealleri ve hayalleriyle aramızdan ayrılan, haksızlığa izin vermediği, doğru olanı canı pahasına cesaretle savunduğu, toplumsal değerlerimize sahip çıktığı için yaşama hakkı elinden alınan kızım Ceren Damar Şenel'in yaşadıklarının ibret olması, toplumda gerekli farkındalığın oluşturulması ve yaşanan bu vahim olayların tekrarlanmaması için herkesi #CerenHocaİçinSusma etiketiyle paylaşım yapmaya davet ediyorum" dedi.

Baba Damar, sosyal medya hesabında yayınladığı videosunda da kızını anlatarak, "Adalet arayan bir babayım. Kızım hırsızlığa ve haksızlığa izin vermediği için katledildi. Adalet arayışımı ömrümün sonuna kadar sürdüreceğim. Bize destek veren herkesi 'CerenHocaİçinSusma' etiketini sosyal medya hesabından paylaşmaya davet ediyorum. Bu süreçte bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Bu haber 245 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Valilik duyurdu: Yüz yüze telafi eğitimleri ertelendi
Valilik duyurdu: Yüz yüze telafi eğitimleri ertelendi
Dolar durdurulamıyor! 7,23'ü aştı
Dolar durdurulamıyor! 7,23'ü aştı