’Orhan Gencebay, MESAM’dan 78 bin TL almış’
  • Reklam
  • Reklam

'Orhan Gencebay, MESAM'dan 78 bin TL almış'

Arif Sağ’dan açıklama: Orhan Gencebay, MESAM’dan 78 bin TL almış...

13 Haziran 2018 - 20:08 - Güncelleme: 13 Haziran 2018 - 20:12
Reklam

MESAM’da görevden alındıktan sonra, üyelerin oylarıyla görevlerine geri dönen ve yönetim kuruluna tekrardan seçilen Arif Sağ, Orhan Gencebay’ın MESAM’daki görevi süresince ‘huzur hakkı’ almadığına dair açıklamasına cevap verdi. Kamuoyuna yansıyan makbuzların sahte olmadığını ifade eden Sağ, MESAM kayıtlarındaki belgelere baktıklarını ve Gencebay’ın MESAM’dan kaç para aldığını saptadıklarını açıkladı.

’78 BİN TL ÖDEME YAPILDI’

“MESAM Tüzüğü gereği üst kurullarda görev yapan üyelere, toplantı sonunda düzenlenecek tutanak esas alınarak mutlaka makbuz karşılığında huzur hakkı ödemesi yapılmaktadır” diyen Sağ, şu açıklamayı yaptı: “Kurum kayıtlarımıza göre; MESAM eski Başkanı Orhan Gencebay'ın, 2016 ve 2017 yılları içinde toplam 114 toplantıya katıldığı, bu toplantılar nedeniyle imzalı makbuz karşılığında kendisine toplam 78 bin 62 TL huzur hakkı ödemesi yapıldığı açıkça tespit edilmektedir.”

Sağ, kayyum tartışmalarından önce Haysiyet Kurulu’na sevk edilen Suat Suna ile ilgili de bir açıklama yaptı. Suna’nın kurula sevkine tepki gösteren Orhan Gencebay ve Ahmet Selçuk İlkan'ın da konuyla ilgili kabul yönünde imza verdiğini kaydeden Sağ, “Oy çokluğu ile alınan bir yönetim kurulu kararı ile Haysiyet Kuruluna sevk edilmiştir. Kurumumuzun şeffaflık ilkesine gösterdiği hassasiyet gereği, belgelere dayanan doğru bilgilerin kamuoyu ile paylaşılması gerektiği inancı ile bilgilerinize sunulur” dedi.

Bu haber 159 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP'de istifa depremi! 'Yanlış yapanlar hesap vermek zorunda'
AKP'de istifa depremi! 'Yanlış yapanlar hesap vermek zorunda'
Kılıçdaroğlu ve Akşener buluştu: Mutabakat sağlandı
Kılıçdaroğlu ve Akşener buluştu: Mutabakat sağlandı
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w