Özlem Özdemir’in İlham Veren Cumhuriyet Kahramanları...
  • Reklam

Özlem Özdemir'in İlham Veren Cumhuriyet Kahramanları Avustralya'da!

İlham Veren Cumhuriyet Kahramanları - Öncü Kadınlar bundan böyle Avustralya’nın birçok farklı şehrindeki kütüphanelerden de okunabilecek.

03 Haziran 2019 - 23:01 - Güncelleme: 04 Haziran 2019 - 10:47
Reklam

KRT TV’de “İyi ki Varsınız” programını hazırlayıp sunan gazeteci Özlem Özdemir’in Cumhuriyet’e yön veren kahramanların hayat hikâyelerini aktardığı, Öncü Kadınlar ve Öncü Erkekler olmak üzere iki ciltten oluşan İlham Veren Cumhuriyet Kahramanları, Türkiye’de olduğu gibi yurtdışında da ilgi görmeye başladı. Öncü Kadınlar kitabı daha şimdiden Avustralya’daki kütüphanelerde yerini aldı. 

Türkiye’de pek çok kaynaktan yapılan araştırmalar sonucunda, Avustralya’da yaşayan Türk topluluğu için kütüphanelere girecek eserleri belirleyen CAVAL adlı kuruluş, Özlem Özdemir’in İlham Veren Cumhuriyet Kahramanları - Öncü Kadınlar kitabının gençlere rol model olabileceğini vurgularken, Cumhuriyet tarihini anlamak isteyenler için de önemli bir kaynak olduğunu belirtti.

Kitap artık Avustralya’nın farklı şehirlerindeki Blacktown, Bayside/Rockdale, Brimbank, Hume/Broadmeadows ve Moreland kütüphanelerinin yanı sıra Avustralya Ulusal Kütüphanesi arşivinde yer alıyor.

Bu haber 236 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fahrettin Koca: Bazı illerde hastalık pik seviyesine yeni ulaşıyor
Fahrettin Koca: Bazı illerde hastalık pik seviyesine yeni...
Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 5 bin 282'ye yükseldi
Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 5 bin 282'ye...