Parça parça dökülüyor, büyükşehir dökülenleri temizliyor...
  • Reklam
  • Reklam

Parça parça dökülüyor, büyükşehir dökülenleri temizliyor...

Eskişehir Yolu’nun Banga Bandhu Şeyh Mucibur Rahman Bulvarı yol ayrımı tarafındaki yüksek istinat duvarının beton ve taşları kaldırıma dökülüyor. Can güvenlikleri tehlikede olan yayalar, “Her kış duvar parça parça dökülüyor” diyor.

27 Ocak 2019 - 14:07
Reklam

Büyükşehir Belediyesi’nin Eylül 2013’te yapımını tamamladığı Eskişehir Yolu-Bağlıca keşimi Köprülü Kavşağı’nın istinat duvarları, önceki kış aylarında olduğu gibi yine yağmur ve kar yağışının ardından dökülmeye başladı. Kavşağın Banga Bandhu Şeyh Mucibur Rahman Bulvarı yol ayrımı tarafındaki yüksek duvar, etkili olan yağışlar ve soğuk havanın ardından kabardı. Betonun parçaları ve taşlar, kaldırıma düşmeye başladı. Metrelerce yüksekten aşağı dökülen parçalar, kaldırımda yürüyen yayalar için tehlikeye sebep oluyor. Üzerlerine beton ve taş düşmesinden korkan yayalar, can güvenliklerinin tehlikede olduğunu söylüyor.

‘Kum gibi savruluyor’

Bir vatandaş, “Her kış duvar parça parça dökülüyor. Yağmur ya da kar yağdıktan sonra bir de rüzgâr çıkarsa, daha büyük parçalar düşmeye başlıyor. Beton ve taşlar kum gibi savruluyor. Kaldırımda yürürken, başımıza bir şey düşmesin diye yukarıyı kontrol ediyoruz ya da yoldan yürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Önlem alınmadı temizlik yapıldı

Önceki yıllarda da yaşanan tehlikeli durum için bir önlem alınmazken, Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekiplerince dün bölgede temizlik çalışması yapıldı. Ekipler, kaldırıma yığılı beton ve taşları temizledi. Dökülme riski bulunan kabarmış betonlara müdahale edilmezken, duvarın üst kısmında düşme riski olan büyük kayalar da kaldırıldı.

Bu haber 2079 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Baş ağrısının sebebi uyku apnesi olabilir
Baş ağrısının sebebi uyku apnesi olabilir
Elektronik sigaranın yol açtığı ‘gizemli hastalık’ alarma yol açtı
Elektronik sigaranın yol açtığı ‘gizemli hastalık’ alarma...
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w