Referandumda ’Evet’ diyenleri bedava taşımıştı......
  • Reklam

Referandumda 'Evet' diyenleri bedava taşımıştı... Karantinadan çıkanlara fahiş fiyatlarla Metro Turizm dayatması

Yurt dışından gelen ve karantina süresini tamamlayan yurttaşlar yurtlardan tahliye edildi. Kalabalık servislerle Metro Turizm'in Samandıra'daki tesisine götürülen yurttaşlardan normalin iki katı bilet ücreti alındı.

01 Nisan 2020 - 11:14
Reklam

Yurt dışından gelen yurttaşlardan karantina süreci bitenler İstanbul'da kaldıkları yurtlardan tahliye edildi.

Tahliye sırasında servislerle Metro Turizm'in Samandıra'daki tesisine götürülen yurttaşlardan normalin iki katı bilet ücreti alındı.

Tahliye edilenler kesinlikle bir planlama olmadığını kalabalık servislerle seyahat ettiklerini ve Metro Turizm’e mecbur bırakıldıklarını söyledi. Ayrıca yolcuların çoğunda herhangi bir koruma olmaması dikkat çekti.

'100 TL'LİK BİLET 360 TL'

14 gündür İstanbul Florya Kız Yurdun’da karantina altına alınan yurttaşlar daha önce de buna benzer uygulamayı konsolosluklarda yaşadıklarını o zaman da pahalı uçak biletlerine mecbur bırakıldıklarını söylediler.

İstanbul'dan Ankara'ya gidiş için 175 TL, İzmir için 250 TL'ye bilet satan Metro Turizm’de yolculara 360 TL’yi bulan biletler kesilmiş.

Metro Turizm'in patronu Galip Öztürk Twitter'dan yaptığı açıklamada, referandumda 'Evet' diyenlerin ücret alınmadan taşınacağını duyurmuştu.

Bu haber 301 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rusya'dan NASA'ya çağrı: Ay'ı birlikte keşfedelim
Rusya'dan NASA'ya çağrı: Ay'ı birlikte keşfedelim
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi Nisan'da 1,33 arttı
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi Nisan'da 1,33 arttı