Rusya’da Türkiye’ye S-400 sevkiyatıyla ilgili açıklama
  • Reklam
  • Reklam

Rusya'da Türkiye'ye S-400 sevkiyatıyla ilgili açıklama

Rus savunma sanayi şirketi Rostech Başkanı Sergey Çemezov, Türkiye’ye S-400 füze savunma sistemleri sevkiyatının, kredi konusunun netlik kazanmasının ardından kararlaştırılacağını söyledi.

07 Aralık 2017 - 15:08 - Güncelleme: 07 Aralık 2017 - 15:20
Reklam

Basın mensuplarının Türkiye’ye S-400 sevkiyatı olasılığına ilişkin sorusunu yanıtlayan Çemezov, şu anda krediyle ilgili görüşmelerin yapıldığını belirterek, sevkiyat konusunun “bu husus çözüme kavuşturulmasından sonra” kesinleşeceğini belirtti. 

Sputnik’e göre, Çemezov, Rusya Maliye Bakanlığı’nın halen Türkiye Maliye Bakanlığı ile müzakerelerde bulunduğunu söylediği açıklamalarında kredi konusu çözüldükten sonra her şeyin hazır olacağını da vurguladı.

“TÜRKİYE, YERELLEŞTİRME KONUSUNU DA GÜNDEME GETİRİYOR”

Öte yandan Çemezov, Türkiye’nin S-400 üretimini yerelleştirme konusunu da gündeme getirdiğini belirtti. Rus yetkili sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye, elbette yerelleştirme konusunu gündeme getiriyor. Ancak altyapı olmadan herhangi bir şey üretemezsiniz. Bu gerçekçi değil. Bir okul gerekiyor. İleri teknoloji ürünü uygun bir okul olmadan üretilemez. Türkler bunu çok iyi anlıyor. Belgeleri onlara verebiliriz ancak bundan bir sonuç alınamaz."

Bu haber 201 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lucescu'dan İsveç maçı sonrası açıklama
Lucescu'dan İsveç maçı sonrası açıklama
Türkiye İsveç'e tek golle mağlup oldu
Türkiye İsveç'e tek golle mağlup oldu
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w