Samsung, Galaxy S10’un güvenlik açığını doğruladı
  • Reklam

Samsung, Galaxy S10'un güvenlik açığını doğruladı

Samsung'un Galaxy S10 modelinde Samsung onaylı olmayan ekran koruyucusu kullanıldığında ortaya çıkan güvenlik açığı doğrulandı.

20 Ekim 2019 - 13:16 - Güncelleme: 20 Ekim 2019 - 16:15

Teknoloji devi Samsung, ürettiği diğer telefonlarında olduğu gibi Samsung Galaxy S10'da da tüm kişiye özel bilgilerin sadece telefon sahibinin parmak iziyle açılmasını amaçlayan bir programla birlikte çıkarmıştı.

Fakat yaşanan teknik sorunla Samsung onaylı olmayan bir ekran koruyucuyla korunan telefonlarda herhangi biri sahibinin parmak iziyle kilit altına aldığı telefonu açıp bilgilere ulaşabiliyor.

Bununla ilgili bir açıklama yapan şirket yetkilileri söz konusu güvenlik açığını doğrularak sorunu çözmek için çalışmalar başladığını ve bu güvenlik açığını yok etmek adına yeni bir yazılım güncellemesi çıkaracağını duyurdu.

Söz konusu güvenlik açığı ilk kez telefonuna intenet üzerinden resmi olmayan bir ekran koruyucu taktığında eşinin de telefonunu açabildiğini gören Britanyalı bir kadın tarafından tespit edilmişti.

Kadının şikayeti üzerine çalışmalara başlayan şirket ise konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Bu konuyu araştırıyoruz ve yakında bir yazılım güncellemesi yayımlayacağız. Soruları olan ya da son güncellemeyi indirme konusunda desteğe ihtiyaç duyan tüm kullanıcılarımıza bizimle doğrudan temasa geçmelerini öneriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Şirket ayrıca kullanıcılarına telefonları için yalnızca Samsung onaylı aksesuarları kullanmaları gerektiği uyarısında da bulundu.

Bu haber 133 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elazığ depremi sonrası Bahçeli'den ilk açıklama
Elazığ depremi sonrası Bahçeli'den ilk açıklama
En büyük afet bu pervasızlıktır
En büyük afet bu pervasızlıktır
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w