Saray’ın uçaklarını kimse bilmiyor! Sorular yanıtsız kaldı
  • Reklam

Saray'ın uçaklarını kimse bilmiyor! Sorular yanıtsız kaldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı’nın kullanımında kaç tane hava aracı olduğu ve uçakların hangi kuruma bağlı olduğu sorularına bilgi bulunmadığı gerekçesiyle yanıt vermedi.

26 Nisan 2020 - 09:10
Reklam

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, ocak ayında yayımlanan yönetmelik ile Cumhurbaşkanlığı hizmetlerinde kullanılan tüm hava araçlarının “devlet hava aracı” tanımı kapsamına alındıklarına dikkat çekti.

Cumhuriyet Gazetesi'nden Mustafa Çakır'ın haberine göre; Özel, Cumhurbaşkanlığı hizmetinde kullanılan tüm hava araçlarının “güvenlik hizmetlerinde” kullanılan araç statüsüne alınmasının tartışmalı bir değişiklik olduğuna işaret ederek, “Cumhurbaşkanlığı hizmetinde kullanılan tüm hava araçlarının güvenlik hizmetlerinde kullanılan araç statüsüne alınmasının gerekçesi nedir? Önergenin yanıtlandığı tarih itibarıyla ‘devlet hava aracı’ statüsündeki hava araçlarının sayısı, ilgili kurumlara dağılımı ve türleri nedir? Cumhurbaşkanlığı hizmetinde kullanılan hava aracı sayısı nedir? Cumhurbaşkanlığı hizmetinde kullanılan hava araçlarının kuyruk tescilleri, tipleri ve türleri nedir” sorularını yöneltti.

SORULAR YANITSIZ KALDI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Soru önergesinde bahsi geçen hususlar Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın görev ve yetki alanına girmektedir” demekle yetindi.

Önergeye yanıt veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ise “Cumhurbaşkanlığı hizmetlerinde kullanılan tüm hava araçlarının sayısı ve türleri ile bu araçların güvenlik hizmetlerinde kullanılan araç statüsüne alınmasına dair hususların yanı sıra, ilgili kurumlara dağılımına ilişkin bakanlığımızda herhangi bir bilgi bulunmamaktadır” dedi.

Böylece, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in soruları yine yanıtsız kalmış oldu.

Kaynak: Cumhuriyet
Bu haber 204 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakanlıkta yanlış yanıt soruşturması
Bakanlıkta yanlış yanıt soruşturması
FETÖ'den aranan hakim karı koca pencereden bakınca yakalandı
FETÖ'den aranan hakim karı koca pencereden bakınca yakalandı