Sedat Peker’in ’peşindeyim’ mesajı gönderdiği iş insanı:...
Reklam
Reklam

Sedat Peker'in 'peşindeyim' mesajı gönderdiği iş insanı: 'Sürekli yakınlarından şüpheleniyor!'

Sedat Peker’in gündeme getirdiği Cihan Ekşioğlu hakkındaki iddialarla ilgili gazeteci Seher Yaşayacak yeni açıklamalarda bulundu.

07 Ekim 2021 - 11:42 - Güncelleme: 07 Ekim 2021 - 11:44

Hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in tweetleri ve videolarıyla gündeme getirdiği Cihan Ekşioğlu hakkındaki iddialarla ilgili gazeteci Seher Yaşayacak açıklamalarda bulundu. Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun EKBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ekşioğlu'na koruma ekibi verdiğini ve ‘FETÖ borsası’nı kuranlardan birinin Cihan Ekşioğlu olduğunu iddia etmişti.

Paramount Otel’in ilk sahibi Atilla Uras’ın kızı Yasemin Uras da, Cihan Ekşioğlu hakkında, “Cihan Ekşioğlu babamın vefat ettiği gün otelimize devletin tankıyla girdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin tankıyla otelimize girdi. Cihan Ekşioğlu, o ara devletin kışlalarına tadilat yapıyordu. Oteli fethetti. Ben dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey görmedim, bir devletin tankını alıyorsunuz ve o tankla yollardan gelip otele giriyorsunuz." demişti.

TEK TEK ANLATTI

Sosyal medya hesabından yeni paylaşımlarda bulunan Yaşayacak şu ifadeleri kullandı:

“Sedat Peker’in engellemelere rağmen bizlere ulaştırdığı bilgilerde Paramount’ta Tolga Ağar’ın misafiri olarak bir savcının kaldığını ve buna dair Cihan Ekşioğlu’nu geçmiş tarihli fatura kestirmemesi için uyarmıştı. Cihan E’nin bu süreçte neler yaşadığını anlatalım istedim.

Sedat Peker’in çıkışıyla gözler Paramount’ta kalan hakim, savcı, bürokratlara çevrilmişti ki Cihan E’nin muhasebecisinin Paramount’ta kaldığını fotolarla ispat ettim. Sağlı sollu bu doğrulamaların Cihan E’yi paniklettiğini belirtmeliyim. CHP’li Ali Mahir Başarır’da balayını Paramount’ta geçiren savcının terfi ettirildiğini ortaya çıkararak “Hotel Devleti” tanımlamasını yaptı. Haliyle Cihan E ve muhasebecisi için soğuk duş etkisi yarattı. Cihan E. fatura meselesine öyle panikledi ki her yerde Sedat Peker’e ve bana ayrı ayrı haber uçuranları bulmaya çalışıyor. Egosu hala tavan. Ya okuduğunu anlamıyor ya da yakın çevresinde ajan avına çıkıyor. Çok eğleniyoruz onun “yanlış yerde” beni aramasına.

Sedat Peker zaten açıkça söylüyor bana bilgi veren vatanseverler var diye mertçe kaynaklarını işaret ediyor. Cihan’ın işi gücü yok (ki gerçekten yok) her yerde “İzmirli gazeteciye” kim bilgi sızdırıyor avına çıkıyor. Tabii bundan da haberdar olduğumdan günüm şenleniyor. Sedat Peker’in, “Akmerkez’de Mehmet Soylu ile Cihan Ekşioğlu, Fetö Borsası kurdu” dediği günden beri iki isim de takibimde. Cihan’ın Mehmet Soylu’ya toplam değeri 250 bin TL’lik Taji gömlekler hediye ettiğini ortaya çıkarınca da aynı panik havasıyla bunları nasıl öğrendiğimi. yani haber kaynaklarımı arıyor. Bulmaya çalıştıkça da daha da hata yapıyor. Kendi adıma çok eğleniyorum.

Cihan Ekşioğlu’nu uykusuz bırakmaktan, delirtmekten özel bir haz duymuyorum. Sadece mesleğimi hakkıyla yerine getirmenin huzurunu yaşıyorum. Yakın çevresinde herkesten şüphe eden artık paranoya noktasına gelmesi kendi sorunu. Bu kısa bilgilendirmeyi görüldüğü üzere kimsenin yalanlama getiremediğini hatırlatmak için yazıyorum. “İddiamın arkasındayım Cihan’ın muhasebecisiyle otelin faturalarıyla özel olarak ilgilendiğini” vurgulamıştım.

Şayet hastalanmamış olsaydım TV’ye çıkacaktım. Asıl bombe dosya orada. O zaman kalp krizi geçirir mi Cihan bilemiyorum. “Sürünsün, beter olsun” gibi dünyalık düşüncelerim de yok. Cezaevine paşa paşa gidene dek Cihan E’ye dair gerçekleri yazmaya devam edeceğim. Cihan Ekşioğlu dosyalarına aslında biz daha başlamadık. Asıl gümbür gümbür dosyalarla geleceğiz. O zamana kadar her yerde beni aramaya devam et."Bu haber 248 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yoksulluk sınırı asgari ücretin dört katını geçti!
Yoksulluk sınırı asgari ücretin dört katını geçti!
Ankara Büyükşehir Belediyesi, ANKAPARK'ın kamu zararına ilişkin suç duyurusunda bulundu
Ankara Büyükşehir Belediyesi, ANKAPARK'ın kamu zararına ilişkin...