Şehir merkezinden Etimesgut’a direkt bulvar
  • Reklam
  • Reklam

Şehir merkezinden Etimesgut'a direkt bulvar

Büyükşehir, 15 Temmuz Şehitler Bulvarı’ndan başlayıp MİT ve Zırhlı Birlikler arazisi içinden geçerek Etimesgut’a direkt ulaşım sağlayacak yeni bulvarın yapımına başladı. Kasım ayında açılması planlanan bulvar Bağlıca’daki akşam trafiğini rahatlatacak.

11 Temmuz 2018 - 20:01
Reklam

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Etimesgut bölgesindeki trafik yoğunluğunun önüne geçmek için yeni bir bulvar çalışmasına başladı.

Yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki yeni bulvar, Etimesgut Hikmet Özer Caddesi’ni (Etimesgut Halk Ekmek Fabrikası önünden) Zırhlı Birlikler arazisi ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) yerleşkesi içinden geçerek 15 Temmuz Şehitler Bulvarı’na bağlayacak.

Trafik akışının gidiş ve geliş istikametinde üç şeritten sağlanacağı bulvarın, kasım ayında trafiğe açılması planlanıyor. 

GÜZERGAH 4 KİLOMETRE KISALACAK

15 Temmuz Şehitler Bulvarı’nı kullanarak Bağlıca üzerinden Etimesgut’un diğer mahallelerine geçiş yapan sürücülerin katettiği mesafe de yeni bulvar ile birlikte kısalacak. Bulvarın bağlayacağı iki nokta arasındaki 7 kilometrelik mesafe, yolun açılışından sonra 3 kilometreye düşecek. Sürücüler güzergâh üzerindeki dört ayrı trafik ışığına takılmadan yollarına devam edebilecek. Hergün aynı güzergâhı kullanarak şehir merkezine gidip gelen bir sürücü, 8 kilometrelik mesafeden tasarruf edecek. Etimesgut’a geçiş yapan araçların bu güzergâhı kullanması ile birlikte Bağlıca girişinde oluşan akşam trafiğinin de azalması bekleniyor.

Bu haber 230 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fırtına Vadisi'nde kaçak yapıların yıkımında gerginlik
Fırtına Vadisi'nde kaçak yapıların yıkımında gerginlik
Çin'den Huawei'nin Google anlaşmasının bozulması sonrası ilk açıklama!
Çin'den Huawei'nin Google anlaşmasının bozulması sonrası ilk...
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w