Sendikadan skandal İmamoğlu yanıtı: ’Emir büyük yerden!’
  • Reklam

Sendikadan skandal İmamoğlu yanıtı: 'Emir büyük yerden!'

31 Mart seçimlerinde Ekrem İmamoğlu'na destek verdiği için İBB'deki işinden olan Nuri Başkapan, bağlı bulunduğu sendikanın "Emir büyük yerden" dediğini aktardı.

15 Haziran 2019 - 16:00 - Güncelleme: 15 Haziran 2019 - 18:53

31 Mart seçimlerinde Ekrem İmamoğlu'na destek verdiği için İBB'deki işinden olan Nuri Başkapan, bağlı bulunduğu sendikanın "Emir büyük yerden. Sen de rahat durmamışsın, ne işin var siyasetle, niye işine ekmeğine bakmıyorsun?" dediğini söyledi.

İBB'nin Ağaç ve Peyzaj A.Ş. biriminde 5 yıldır çalışan Nuri Başkapan’ın görevine, İBB’nin seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek olduğu gerekçesiyle son verildi. Bunun üzerine İş Mahkemesi’ne başvuran Başkapan, arabulucuk birimine yönlendirildi. Arabulucuda yapılan duruşmanın anlaşmazlıkla sonuçlandığını kaydeden Başkapan, her ay 115 TL aidat ödediği Öz Orman İş Sendikası’nın kendisine destek olmadığını anlatarak, “Üst yöneticilerden biri ‘Sendika olarak çok yapabileceğimiz bir şey yok’ dedi.

Cumhuriyet gazetesinden Leyla Kılıç'ın haberine göre daha sonra Öz Orman İş Sendikası Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeki Sungur, beni arayarak, ‘Senin durum biraz dikenli, emir büyük yerden. Sen de rahat durmamışsın, ne işin var siyasetle, niye işine ekmeğine bakmıyorsun? Siyasi paylaşımların nedeniyle işlem yapmışlar. Bizim yapabileceğimiz bir şey yok’ dedi” diye konuştu.

İş Mahkemesi’ne vereceği dava dilekçesinde sendikanın duruşundan da bahsedeceğini belirten Başkapan, “Dava dilekçemde sendikaya 5 yıl boyunca ödediğim aidatlarımı da geri isteyeceğim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet
Bu haber 250 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Valilik duyurdu: Yüz yüze telafi eğitimleri ertelendi
Valilik duyurdu: Yüz yüze telafi eğitimleri ertelendi
TBMM'de 35 personel ve 9 vekil koronavirüse yakalandı
TBMM'de 35 personel ve 9 vekil koronavirüse yakalandı