Sözcü yazarı Erdoğan’ı fena ti’ye aldı: Belli ki yetkisi...
Reklam
Reklam

Sözcü yazarı Erdoğan'ı fena ti'ye aldı: Belli ki yetkisi yok...

Selin vurduğu Rize’yi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “N'olur, şu yamaçlarda 5-10 kat bina yapmayın. Çaylıklar azotla toprağı eritiyor, balçığa dönüşüyor" diye seslenmişti.

24 Temmuz 2021 - 10:00 - Güncelleme: 24 Temmuz 2021 - 10:00

Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın selin vurduğu Rize'deki “N'olur, şu yamaçlarda 5-10 kat bina yapmayın” sözlerini hatırlatarak, "Hem ülkeyi yönetiyor hem de kendi kendine muhalefet yapıyor. Belli ki yok yetkisi… Yoksa neden engellemesin ki? Rica minnet halletmeye çalışıyor işi…" dedi.

Muratoğlu, "Aynısını İstanbul'da da söylemişti. 'O güzelim Boğaz'da 5-6-7 kat binalar… Niye? Kararlı bir duruş sergilenmediği için' demişti… Hata kimindi? Tabii ki benim! O yapmayın dedi, ben izin verdim. Diklenmeyeyim dedim, dik de duramadım! Kararlı olamadım. Her yere beton döktüğüm gibi bulduğum her alanı inşaat projeleriyle doldurdum. Sahil, mahil dinlemedim. Bir de kıyak olsun diye inşaat firmalarının vergi borçlarını sildim. Her şeyi ben mahvettim! Kusura bakmayın.

'Dikey mimariye karşıyım' dedi… İyimser açıdan bakınca, yani kafayı yan yatırınca dik görünmüyorlar. Gözlerini de kısarsan 30-40 katlı rezidanslar tren gibi görünüyorlar. Zira bir süre sonra insanın boynun ağrıyor. Sahi herkes dikey mimariye karşı çıkarken gizli gizli kuleleri kim nasıl dikti? İzni kim verdi?" düşüncesini dile getirdi.

Kaynak: Sözcü
Bu haber 148 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de koronavirüsten 262 kişi daha hayatını kaybetti! Vaka sayısı düşmüyor!
Türkiye'de koronavirüsten 262 kişi daha hayatını kaybetti! Vaka...
Dünya yazarı Alaattin Aktaş'tan çarpıcı enflasyon analizi! 'Zam verilse de...'
Dünya yazarı Alaattin Aktaş'tan çarpıcı enflasyon analizi! 'Zam...