SSD fiyatlarında şok artış
Reklam

SSD fiyatlarında şok artış

Madencilik yüzünden artan ekran kartı fiyatlarına şimdi de SSD’ler eklendi. SSD fiyatları yer yer yüzde 400 oranında arttı.

18 Mayıs 2021 - 10:40

Hali hazırda madencilik aktiviteleri yüzünden ekran kartı bulabilmek neredeyse imkansız. Özellikle de mining aktivitelerinin yapıldığı 8 GB’lık ekran kartlarını satın almak için ufak bir servet ödemeniz  gerekiyor. 

Normal şartlarda bu ekran kartları 1000 – 1500 TL aralığında fiyatlardan satılıyordu. Şimdilerde ise bu kartların sıfırını bulmanız neredeyse imkansız.

Sıfırı bulunduğunda ise bu sefer ödemeniz gereken para normalin nerdeyse 7 – 8 katı olacaktır. Ne yazık ki madencilik bitmeden de ekran kartı fiyatlarının normale dönmesi pek de mümkün görünmüyor.

Şimdi bir de ekran kartı fiyatlarındaki bu artışa SSD’ler dahil oldu. Son dönemde popüler olan Chia madenciliği yüzünden SSD fiyatları muazzam derecede artmış durumda. Eğer düşük kapasiteye sahip bir SSD alacaksanız çok fazla problem yok. Yani üç aşağı beş yukarı aynı fiyatlardan alabiliyorsunuz.

Fakat yüksek kapasiteye sahip bir SSD alacaksanız o zaman işiniz hayli zor. Çünkü 1TB ve üzeri kapasitelere sahip SSD modellerinde hayli uçuk fiyatlar söz konusu. Bu durumun temel sebebi az önce de bahsettiğimiz üzere Chia Coin ile yapılan madencilik. Dileriz kısa süre içerisinde bu durum da normale döner. Fakat yakın vadede şartlar pek de mümkün görünmüyor.

Bu haber 101 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TRT'nin milli maçta 'Kanal İstanbul kurnazlığına' İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan sert tepki
TRT'nin milli maçta 'Kanal İstanbul kurnazlığına' İBB...
Cemal Kaşıkçı cinayetinde korkunç şüphe!
Cemal Kaşıkçı cinayetinde korkunç şüphe!