Su parasını dinozorlara yatırdılar!
  • Reklam

Su parasını dinozorlara yatırdılar!

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (ASKİ) halktan topladığı su paralarının Ankapark’ın yapımına aktarıldığı ortaya çıktı.

19 Mayıs 2019 - 10:48 - Güncelleme: 19 Mayıs 2019 - 12:16
Reklam

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (ASKİ) halktan topladığı su paralarını, milyarlar yutan Ankapark’ın yapımına aktardığı ortaya çıktı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Yaklaşık 1 milyarın üzerinde borç verme durumu var. Ankapark gibi karşılıksız bir yatırım yapılmasa, ASKİ de para vermek zorunda olmayacaktı” dedi.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre; Belediye Meclis toplantısında konuşan ve ASKİ'nin şehir içinde çürüyen su borularını değiştirmek yerine Ankapark'a para aktardığını vurgulayan Yavaş şöyle devam etti: “ASKİ'nin 2 milyar liralık yatırım yapması ve birçok borunun da değişmesi gerekiyor. Şehir merkezinde 40-50 yıllık çürümüş borular var. Bunlardan birkaç tanesi arıza yaparsa bazı semtlerin çok uzun süre susuz kalır. Bunun tedbirini alacak şekilde yatırım yapılacak.”

KARA DELİK ANKAPARK

Ankara'da 23 yıl süreyle Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan ve istifa eden Melih Gökçek döneminde yaptırılan Ankapark, yaklaşık 2 milyar liraya mal oldu.

20 Mart günü açılan Ankapark ilgi görmedi ve halen de sınırlı sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor. Paris'i bile yılda 14 milyon turist ziyaret ederken Gökçek, Ankara'ya yılda 10 milyon turist getireceğini öne sürmüş ve Ankapark projesini başlatmıştı.

Milyarlar harcanarak oyuncaklar ve dev dinozor maketleri getirilmişti. Bu dinozorlar Gökçek'ten sonraki başkan Mustafa Tuna tarafından kaldırılmıştı.

Kaynak: Sözcü
Bu haber 336 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet Burak Yüksel
    1 yıl önce
    Benim anlayamadığım konu şu. Bir park yapılırken o parka her gün gelebilecek kişi sayısı hesaplanır ve park o büyüklükte yapılır. Yılda 70 milyon turist ağırlayan Paris in parkından bile büyük park yapmaya çalışmak ve o parka bu kadar para dökmek hangi amaca hizmet eder.Hadi turist leri geçtim O parkı Ankarada dolduracak nufus yok bir kere
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 4 bin 669'a yükseldi, toplam vaka 169 bin 218 oldu
Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 4 bin 669'a...
Webometrics, Türk üniversitelerini sıralamadan çıkardı
Webometrics, Türk üniversitelerini sıralamadan çıkardı