Su yalıtımı ile binanın ömrü uzuyor
  • Reklam

Su yalıtımı ile binanın ömrü uzuyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca hazırlanarak 27 Ekim'de Resmi Gazete'de yayımlanan ve 1 Haziran 2018'de yürürlüğe girecek Binalarda Su Yalıtımı Yönetmeliği, Sheraton Ankara Oteli'nde düzenlenen toplantıyla anlatıldı.

09 Kasım 2017 - 20:54

Etkinlikte konuşan Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) Başkanı Levent Pelesen, yeni yapıların Binalarda Su Yalıtımı Yönetmeliği’ne uygun inşa edileceğini belirterek, “Yapıyı oluşturan ana elemanları, ömrü boyunca koruyacak su yalıtımı hayati önem taşıyor. Makul maliyetle uygulanabilen su yalıtımı, binamızı ömrü boyunca nemden ve sudan koruyabiliyor. Üstelik nem görülen binalarda sağlık sorunu yaşandığını da dikkate alırsak, su yalıtımı sayesinde sağlıklı, güvenli ve konforlu bir yaşam alanına sahip oluyoruz" diye konuştu. 

Su Yalıtımcıları Derneği (SUDER) Başkanvekili Semagül Köprülü de binalarda su yalıtımının önemini vurgulayarak, "Amacımız su yalıtımının gerekliliği konusunda farkındalık yaratmak, su yalıtımının artan önemine dikkati çekmek, henüz yapının inşasına başlanırken alınması gereken önlemleri teknik ve ekonomik açıdan anlatarak su yalıtımı bilincini oluşturmak" dedi.

BİTÜDER Başkanı Kemal Çolakoğlu ise, "Yönetmeliğin sahada uygulanması sürecinde Bakanlığın da konuya sahip çıkıp denetim mekanizmalarını etkin çalıştıracağına inanıyoruz” ifadesini kullandı.

Bu haber 931 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Valilik duyurdu: Yüz yüze telafi eğitimleri ertelendi
Valilik duyurdu: Yüz yüze telafi eğitimleri ertelendi
Dolar durdurulamıyor! 7,23'ü aştı
Dolar durdurulamıyor! 7,23'ü aştı