Süleyman Soylu: Kimin kim olduğunu uzun zamandır biliyoruz

Süleyman Soylu: Kimin kim olduğunu uzun zamandır biliyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CNN TÜRK canlı yayınında Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor.

09 Ekim 2019 - 22:48

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CNN TÜRK canlı yayınında Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor.

Soylu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

NATO ülkeleri içinde DEAŞ ile mücadele eden başka bir ülke yok.

Zeytin Dalı Harekatı'da gerçekleşirken, bugünkü reaksiyonlar o gün de vardı. "Orada ne işiniz var?" gibi tepkiler o gün de vardı.

Türkiye kararlılığını ortaya koydu.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı'nın bize avantajları ve dezavantajları var. Mühimmat anlamında çok daha iyiyiz. Dezavantajlarımız ise müttefiklerimizin 30 bin TIR'lık bir takviyesi var. 

Kimin kim olduğunu uzun zamandır biliyoruz.

Türkiye'yi bu harekattan vazgeçirmeye yönelik adımlar var. NATO sekreteri çok net bir açıklama yaptı; "Bu meşrudur" dedi.

Her şeyin bir saati var. Çok iyi planlanmış, kendi ölçeği içinde yürüttüğü bir harekatı var. Planlama çok güçlü bir şekilde yapıldı.

PKK, PYD yanında HDP de o kanadın içinde kendine yer buldu. Bu bir savaş değil. Bu bir terörle mücadele. Sınır ötesi harekat. Türkiye teröristlere ait bir kampı yok etmek üzere kendi adına meşru bir harekatın içerisinde. Uluslararası alanda meşru bir harekatın içerisinde.

Türkiye'yi karşı karşıya bıraktıkları terör koridoru meselesinde, defalarca söyledik. Güvenli mesele tam da bunu işaret eden bir meseledir.

O bölgenin insanları da yoksullaştırmadık. Olağanüstü adımlar atıldı.

Biz bu haritalarla büyüdük. Türkiye çok güçlü bir akılla bu günlere geldi. Geçmişi tamamen silip atmak doğru değil. Zeytin Dalı'nda mühimmatımız bitecek mi diye endişeliydik. Ambargoluyduk çünkü. 

Bu haber 128 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Nur Çebi: Ocak ayına kadar Abdullah Avcı ile devam edeceğiz
Ahmet Nur Çebi: Ocak ayına kadar Abdullah Avcı ile devam edeceğiz
Beşiktaş'ın yeni başkanı belli oldu!
Beşiktaş'ın yeni başkanı belli oldu!
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w