Süleyman Soylu’nun gizli Erdoğan itirafı!
Reklam
Reklam

Süleyman Soylu'nun gizli Erdoğan itirafı!

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, bugünkü yazısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Avusturya’da tutuklu bulunan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz hakkındaki sözlerini köşesine taşıdı.

25 Kasım 2021 - 10:30 - Güncelleme: 25 Kasım 2021 - 10:30

Barış Pehlivan, “Soylu’nun itirafına SBK cephesi ne diyor?” başlıklı yazısında Sezgin Baran Korkmaz’ın telefonunun şimdi nerede olduğunun önemli olduğunu “Bu soru Türkiye’deki bazı kişileri halen uykusuz bırakıyor.” sözleriyle belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un gündem olan Meclis’teki tartışmalarını ele alan Pehlivan şu ifadeleri aktardı:

"Şimdi... Süleyman Soylu’nun CHP’li Özkoç’a verdiği yanıtta bir nokta çok dikkat çekiciydi: “Devletin bütün kurumlarıyla yukarıdan aşağıya öyle bir karar aldık, meselenin içerisine öyle bir daldık ki...” Böylesi konularda AKP’lilerin kendisini güvence altına aldığı savunma sistemi yine devreye giriyordu. Soylu, “Ne yaptımsa Erdoğan’ın talimatıyla yaptım” demeye getiriyordu."

YORUMLAYAMIYORUM

Pehlivan, bunun üzerine Sezgin Baran Korkmaz'ın avukatı ile görüştüğünü aktararak şunları söyledi; "Peki, Sezgin Baran Korkmaz cephesi bu sıcak itirafa ne diyordu? Yanıt için SBK’nin avukatı Murat Volkan Dülger’i aradım. Süleyman Soylu’nun açıklamasında ne demek istediğini sordum. Avukat Dülger şöyle yanıt verdi: “Hiçbir fikrim yok. Ne demek istediğini yorumlayamıyorum.” “Peki, hakkında karapara aklama soruşturması yürütülen müvekkilinizle İçişleri Bakanı neden görüşür” diye sordum. “Bilgim yok. Bu soruşturma bilerek görüşülüyorsa siyasilerin sorumluluğuna da gitmek gerek” yanıtını aldım."

Barış Pehlivan'ın yazısına ulaşmak için tıklayın

Kaynak: Cumhuriyet
Bu haber 90 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
187 can kaybı, 20 bin 33 yeni vaka
187 can kaybı, 20 bin 33 yeni vaka
Seçil Gür'ün göğüs silikonu sunucuları şaşkına çevirdi
Seçil Gür'ün göğüs silikonu sunucuları şaşkına çevirdi