TBMM Başkanı Şentop: Sorumlular batılı politikacılardır
  • Reklam
  • Reklam

TBMM Başkanı Şentop: Sorumlular batılı politikacılardır

Yeni Zelanda saldırısına tepkiler büyüyor.

15 Mart 2019 - 14:08 - Güncelleme: 15 Mart 2019 - 14:19
Reklam

YENİ Zelanda'nın Christchurch kentindeki 2 camiye yönelik yapılan kanlı saldırının sonrasında konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, şöyle konuştu:

"Eğer Müslümanlar kendilerine yönelik saldırıların durdurulmasını istiyorlarsa bir an evvel ve ön şartsız olarak biraraya gelebilmeli ve beraber hareket etmeliler. Aksi takdirde tablo her geçen gün daha kanlı bir hale dönüşecektir" dedi. 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Meclis Hastanesi'ni ziyaret eden TBMM Başkanı Mustafa Şentop, doktorlara ve sağlık çalışanlarına karanfil hediye etti.

'SORUMLULAR BAZI BATILI POLİTİKACILARDIR'

Saldırıdan büyük üzüntü duyduklarını belirten Şentop, acı haber karşısında, insani değerlere sahip olan herkesin derin nefret ve teröre karşı öfke duyacağını kaydetti ve şunları söyledi: "Böylesi bir hadise karşısında, sadece öfke duymak yetmez. Sorumlular, birkaç aşırı ve terör eğilimli kimseden ibaret olamaz. Sorumlular, Müslümanlara ve İslam Dünyası'na karşı nefreti körükleyen, yayan ve meşrulaştıran bazı batılı politikalar, politikacılardır. Bu saldırıların sorumluları barış esasına dayanan yüce İslam dinini teröre eşdeğer göstermek hususunda inatçı ve cahilce tavırlar içinde bulunan yetkililerdir. Bu saldırıların sorumluları İslam karşıtı duyguları körükleyen medya unsurlarıdır. İslam'a karşı saldırılara yol açan zehirli iklim ve bazı batılı yönetimlerin İslam karşıtı sorumsuzlukları ortadan kalkmadan bu terör olayları sona ermeyecektir" dedi.

'MÜSLÜMANLAR ÖNŞARTSIZ BİARAYA GELMELİ'

Mustafa Şentop, İslam dünyası ve Müslümanlara yönelik yapılan bu saldırıların en önemli nedenlerinden birinin de  'parçalanmışlık' olduğunu belirtti. İslam dünyasına çağrıda bulunan Şentop, şunları söyledi:

"Üzülerek belirtmek zorundayım ki, Yeni Zelanda'da, son örneğini gördüğümüz İslam karşıtı terörün ortaya çıkmasına yol açan önemli sebeplerden birisi de İslam dünyasının içinde bulunduğu acı ve sekter parçalanmasıdır.  Bu parçalanmışlık, İslam Dünyası'na ve Müslümanlara yönelik  saldırıları adeta teşvik etmektedir. Eğer Müslümanlar kendilerine yönelik saldırıların durdurulmasını istiyorlarsa bir an evvel ve ön şartsız olarak biraraya gelebilmeli ve beraber hareket etmeliler. Aksi takdirde tablo her geçen gün daha kanlı bir hale dönüşecektir."

Mustafa Şentop, bugün bazı mevkiidaşlarını arayacağını ve teröre karşı ortak tavır içinde bulunulması hususunda alınacak önlemler konusunda görüşerek, fikir alışverişinde bulunacağını söyledi.

Bu haber 129 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çin'den Huawei'nin Google anlaşmasının bozulması sonrası ilk açıklama!
Çin'den Huawei'nin Google anlaşmasının bozulması sonrası ilk...
Tatile gidecekler dikkat! Deniz ulaşımına zam geldi
Tatile gidecekler dikkat! Deniz ulaşımına zam geldi
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w