Temel Karamollaoğlu: Erdoğan’la yola çıkanların hemen hemen...
  • Reklam

Temel Karamollaoğlu: Erdoğan'la yola çıkanların hemen hemen hiçbirisi yanında kalmadı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtladı ve gündeme dair açıklamalarda bulundu.

13 Aralık 2019 - 02:40 - Güncelleme: 13 Aralık 2019 - 08:50

Habertürk'te Mehmet Akif Ersoy'un moderatörlüğünü yaptığı Nedir Ne Değildir programının konuğu Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu oldu.

Nihal Bengisu Karaca, Veyis Ateş ve Nagehan Alçı ve Deniz Zeyrek'in sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu siyasetteki yeni oluşumlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

SP Liderinin sorulara verdiği yanıtlar şöyle:

NL BENGİSU KARACA: İki yeni biri Ali Babacan'ın başlattığı hareket diğeri yarın kurulacak olan Ahmet Davutoğlu'nun partisine nasıl bakıyorsunuz? Bu siyasi dengeleri nasıl belirleyecek? İttifakları nasıl etkileyecek?

TEMEL KARAMOLLAOĞLU: Böyle olacağını tahmin ediyordum. Bir araya gelme ihtimalleri vardı. Bizim sloganımız 'Gelecek Saadet'le gelecek'. Bu yeni oluşum aslında nasıl netice verir bilmiyorum ama Türk siyasi hayatının bundan sonra farklı şekilleneceği ortaya çıktı. AK Parti başlangıçtaki kimliğini, kadrosunu tamamen kaybetti. Sayın Erdoğan'la yola çıkanlara bakarsak, hemen hemen hiçbirisi yanında kalmadı. Sayın Gül, Babacan olmak üzere. Davutoğlu başlangıçta bürokrat olarak girdi. Bu yeni bir arayıştır. Nasıl şekillenir bilmiyorum. Faydalı olacağı kanaatindeyim. Artık basmakalıp olarak bundan sonra şu olur demek mümkün değil. Sayın Erdoğan'ın politikalarında da birtakım en azından uygulamalarda değişikliğe gideceğini düşünüyorum.

Bu haber 164 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte ilçe ilçe Ankara'nın koronavirüs haritası...
İşte ilçe ilçe Ankara'nın koronavirüs haritası...
Pandemi nedeniyle grip aşısı bulmakta ciddi sorunlar yaşanabilir
Pandemi nedeniyle grip aşısı bulmakta ciddi sorunlar yaşanabilir