Toplum Bilimleri Kurulu’nu Diyanet kuruyor: Fahrettin Koca’ya...
  • Reklam

Toplum Bilimleri Kurulu'nu Diyanet kuruyor: Fahrettin Koca’ya isimler verdim

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 'Toplum Bilimleri Kurulu' için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştüğünü açıkladı.

08 Nisan 2020 - 18:17
Reklam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile telefon görüşmesi yaptıklarını belirten Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 'Toplum Bilimleri Kurulu' için din psikolojisi ve din sosyolojisi alanındaki bazı kişilerin isimlerini verdiğini anlattı.

Toplum Bilimleri Kurulu’nun kurulacağını duyuran Koca gerekçesini "Toplum olarak hastalığa karşı daha toplumsal ihtiyaçlar ortaya çıktı. Toplum Bilimleri adını verdiğimiz yeni bir kurul oluşturduk. Toplumsal öneriler getirecek, bize hayatı kolaylaştıracak tekliflerde bulunacak. Bu salgınla mücadelede dünyada tektir" ifadeleriyle açıklamıştı.

'EVLERİNİZİ MESCİDE DÖNÜŞTÜRÜN'

Erbaş, ramazanda kılınacak teravih namazlarına ilişkin olarak “Camilerde cemaatle namaza verilen ara, ramazan ayında da dahil olmak üzere salgın tehlikesine karşı alınan tedbirler devam ettiği müddetçe uygulanacak” dedi.

Tüm ailelere evlerini mescide dönüştürmesi çağrısında bulunan Erbaş şöyle konuştu:

Camilerde cemaatle namaza verilen ara ramazan ayında da dahil olmak üzere salgın tehlikesine karşı alınan tedbirler devam ettiği müddetçe uygulanacak. Bu süreçte evlerimizi mescit haline getirelim. İbadetlerimize riayet edelim. Evlerimizde eşimiz ve çocuklarımızla teravihlerimizi kılalım. Evde yaşayanlar içerisinden bir karantina yoksa namazlarımızı cemaatle kılalım.

'SALGINDAN ÖLENLER ŞEHİTTİR'

Erbaş, İslam inancına göre, deprem, yangın, sel ve salgın hastalıklar nedeniyle hayatını kaybedenlerin hükmen şehit olarak kabul edildiğini de belirtti.

Bu haber 219 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faruk Bildirici: Yöneteni ve yapısı gizli olan bu kurul, şeffaf değil
Faruk Bildirici: Yöneteni ve yapısı gizli olan bu kurul, şeffaf...
MEB'den açıklama! Açık Öğretim Kurumları sınav tarihleri belli oldu
MEB'den açıklama! Açık Öğretim Kurumları sınav tarihleri...