’Tosuncuk’un lüks yatı açık arttırmayla satıldı
  • Reklam

'Tosuncuk'un lüks yatı açık arttırmayla satıldı

Kamuoyunda 'Tosuncuk' olarak tanınan Çiftlik Bank'ın kurucusu firari Mehmet Aydın'ın sosyal medyada görüntülerini paylaştığı süper lüks yatı açık arttırmayla satıldı.

11 Aralık 2019 - 12:48 - Güncelleme: 11 Aralık 2019 - 14:57

Kamuoyunda 'Tosuncuk' olarak tanınan Çiftlik Bank'ın kurucusu firari Mehmet Aydın'ın sosyal medyada görüntülerini paylaştığı süper lüks yatı 'Silam' Uruguay Ulusal Uyuşturucu Kurulu tarafından el konulmasının ardından düzenlenen açık arttırmayla satıldı.

Uruguay Ulusal Uyuşturucu Kurulu'nun (JND) El Konulmuş Varlıkları Fonu, Türkiye'nin 'Tosuncuk' olarak tanıdığı Mehmet Aydın’ın Silam isimli yatını Punta del Este kentinde bir müzayedede sattı.

El Konulmuş Varlıkları Fonu’nun satışa çıkardığı süper lüks yat 243 bin dolara satıldı. Ayrıca yatı alan kişinin Deniz Ulusal Bölgesi’ne 2 bin dolarlık liman cezasını da ödeyeceği belirtildi.

Asıl adı 'Don Carlo's olan, Mehmet Aydın’ın 800 bin dolara aldıktan sonra adını Silam olarak değiştirdiği yatta jakuziden mutfağa, yemek salonundan 13 kişinin kalabileceği lüks kamaralara kadar pek çok alan yer alıyor.

Uruguay Müzayedeciler Birliği Başkanı Mario Molina, bunun JND tarafından Aydın’ın el konulmuş malları için düzenlediği ikinci resmi açık arttırma olduğunu söyledi.

Molina, bir önceki müzayedede Aydın’a ait ferrarinin de açık artırma yoluyla satıldığı bilgisini paylaştı.

Bu haber 106 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Can sıkan DPT 2011’de kapatıldı
Can sıkan DPT 2011’de kapatıldı
Şişli'de araçların lastiklerini kesip ateşe verdiler
Şişli'de araçların lastiklerini kesip ateşe verdiler
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w