Ünlü isimlerden su tasarrufuna destek
  • Reklam

Ünlü isimlerden su tasarrufuna destek

Türkiye’nin suyunu korumak için harekete geçen National Geographic ve Finish işbirliğinin en onemli adımı olan “25 Litre” belgeseli, 17 Nisan Çarşamba günü Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen bir etkinlikle tanıtıldı.

18 Nisan 2019 - 18:30 - Güncelleme: 18 Nisan 2019 - 18:38
Reklam

Etkinliğe basın mensupları ve özel davetlilerin yanı sıra Sedef Avcı, Bengü, Burcu Kara, Özlem Yıldız ve Gizem Hatipoğlu gibi ünlü isimler katıldı.

National Geographic ve Finish’in Türkiye’nin suyunu korumak için gerçekleştirdiği projeler medya mensupları ve özel davetlilerin katıldığı bir etkinlikle 17 Nisan Çarşamba günü Çırağan Sarayı’nda tanıtıldı. İş birliğinin en önemli adımı olan “25 Litre” belgeselinin ön gösteriminin de yapıldığı etkinliğe, ünlü isimler de büyük ilgi gösterdi. Etkinliğe National Geographic Avrupa ve Afrika Pazarlama Grup Başkanı Rebecca Hill, RB Pazarlama ve Ar-Ge’den Sorumlu Yönetim Başkan Yardımcısı Fabrice Beaulieu’nun yanı sıra Sedef Avcı, Bengü, Burcu Kara, Özlem Yıldız ve Gizem Hatipoğlu gibi ünlü isimler de katılarak projeye destek verdiklerini ifade ettiler.

“25 Litre” belgeseli son birkaç yıldır kuraklıkla mücadele eden Cape Town’daki su kıtlığına karşı önlem olarak yerel yönetim tarafından planlanan ve günlük kişi başı su tüketiminin 25 litre ile sınırlanmasını öngören “Sıfır Günü” uygulamasından esinleniyor. Kurgusal bir anlatımla bu sınırlamayı geleceğin Türkiye’sine uyarlayan yapım, suyu korumanın önemine dikkat çekiyor ve bireysel su tüketim alışkanlıklarında yapılacak değişikliklerin gelecekteki olası senaryolara yapacağı olumlu etkiyi vurguluyor. Gökhan Özoğuz’un anlatıcılığını üstlendiği ve Özge Özpirinçci’nin de deneyimlerini paylaştığı belgeselde, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Levent Kurnaz, Prof. Dr. Ayşegül Kibaroğlu gibi uzman isimler konuyu farklı açılardan ele alıyor ve mevcut durum ile çözüm önerilerini konuşuyor.

25 Litre belgeseli 22 Nisan Pazartesi günü saat 21:00’da National Geographic ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Kaynak: Çayyolu Haber Ajajnsı
Bu haber 484 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 630'a yükseldi
Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı...
Uğur Dündar'ın 'meydan dayağı' sosyal medyada gündem oldu
Uğur Dündar'ın 'meydan dayağı' sosyal medyada gündem oldu