Vatandaşı isyan ettiren taş ocağının sahibi AKP’li başkanın...
  • Reklam

Vatandaşı isyan ettiren taş ocağının sahibi AKP'li başkanın yeğeni çıktı

Giresun'un Bulancak ilçesine bağlı Kovanlık köyünde taş ocağı sebebiyle artan heyelanlar köylüleri eyleme götürdü. Köylüler taş ocağının doğalarına zarar verdiği gerekçesiyle ayaklandı.

21 Ocak 2020 - 11:36

Giresun'un Bulancak ilçesi Kovanlık beldesinde meydana gelen heyelanların tetikleyicisi olarak gösterilen taş ocağının, AKP'li Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın yeğeni Bilal Çağırıcı'ya ait olduğu ortaya çıktı.

Sözcü'de yer alan habere göre; Giresun’a bağlı Kovanlık ilçesinde 2 Ocak’ta meydana gelen heyelanda yol 15 gün ulaşıma kapandı. Yolda çatlakların oluşması sonucunda tehlike arz eden yolu kullanamayan bölge halkı ise seslerini duyurmak için eylem yaptı.

ŞİKAYETLER SONUÇSUZ KALDI

AKP’li Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın yeğeni Bilal Çağırıcı’ya ait olan taş ocağı için CİMER, Valilik ve Kaymakamlık gibi şikâyet mercilerine yapılan başvuruların sonuçsuz kaldığını söyleyen 300 nüfuslu Düz Mahallesi Muhtarı Atanur Bektaş, “Siyasi bir süreç olduğu için önümüze taş konuluyor. Kime başvurduysak her gelen ‘zararı yok’ dedi. Ama bizim bölgemiz heyelan bölgesi. Haftada 3 sefer patlama oluyor” diye konuştu.

Öte yandan taş ocağı için “ÇED raporu almaya gerek yok” raporu olduğu ve ruhsatı bulunduğu belirtildi.

11 HEYELAN SONUCU 11 EV ZARAR GÖRDÜ

1993 yılından bu yana Kovanlık beldesine bağlı Düz Mahallesi’nde meydana gelen toplam 11 heyelanda 11 ev ve tarım arazisi zarar gördü.

Geçen yıl meydana gelen heyelanda bir iş makinesi taşlar altında kaldı. Son heyelan ise 2 Ocak günü meydana geldi. 15 gün kapalı kalan yol geçtiğimiz cuma günü tekrar açıldı. Ancak yolda oluşan çatlaklar nedeniyle bölge halkı yolu kullanırken korktuklarını dile getirirken, taş ocağı ise faaliyetlerine devam ettiği belirtildi.

Kaynak: Sözcü
Bu haber 94 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İngiltere göçmen yasalarını değiştiriyor: İş teklifi ve İngilizce bilgisi zorunlu hale geliyor
İngiltere göçmen yasalarını değiştiriyor: İş teklifi ve...
Merkezi yönetim brüt borç stoku 1.3 trilyon lira
Merkezi yönetim brüt borç stoku 1.3 trilyon lira