WhatsApp, Instagram ve Facebook’ta erişim sorunları yaşanıyor!
Reklam
Reklam

WhatsApp, Instagram ve Facebook’ta erişim sorunları yaşanıyor!

An itibarıyla WhatsApp, Instagram ve Facebook uygulamalarında erişim sorun yaşandığı tespit edildi. Facebook servisleri çöktü mü?

04 Ekim 2021 - 19:43

WhatsApp, Instagram ve Facebook uygulamalarına an itibarıyla erişilemiyor. WhatsApp’ın iOS, Android ve Web uygulamalarında ‘Bağlanıyor….’ veya ‘Bağlantı kurulamadı’ uyarısı çıkıyor. Instagram ise ana sayfayı yenilemeye çalışırken ‘Akış yenilenemedi’ hatasıyla kullanıcıları baş başa bırakıyor.

Yalnız değilsiniz: Facebook servisleri tüm dünyada çöktü!

WhatsApp erişim sorunu yaşayan kullanıcılar aldıkları hatayı sosyal medyada rapor ediyorlar. WhatsApp’ta mesaj gönderilemiyor ve arama yapılamıyor. Çöken servislerle alakalı rapor bildirim sitesi Downdetector’de de platformun çöktüğü anlaşılıyor.

WhatsApp: Sorunu çözmek için uğraşıyoruz

Konuyla alakalı birinci ağızdan ilk açıklamayı WhatsApp yaptı. Şirket Twitter’dan paylaştıkları gönderide, kullanıcılara sorunun farkında olduklarını söyledi. En kısa süre içerisinde normale döndürmek için güncelleme yayınlayacaklarını belirten yetkililerin açıklaması şöyle:

Facebook, konuyla ilgili yaptığı açıklamada kullanıcılardan özür diledi. En kısa sürede sorunu çözmek için çalışmalara devam ettiklerini de ekledi.

Facebook ve Messenger platformlarında da benzer erişim sorunları yaşanıyor. Facebook’a https://www.facebook.com web sitesi aracılığıyla bilgisayardan ulaşmaya çalışanlar ‘Bu siteye ulaşılamıyor’ hatası alıyorken, uygulamada da sayfayı yenilemeye çalışan kullanıcılar sorun yaşıyorlar. Ancak neyden kaynaklandığı ise bilinmiyor.

Bakan Yardımcısı Sayan, vatandaşları bilgilendirdi

Instagram kullanıcıları sayfayı yenilemeye çalışırken ‘Akış yenilenemedi’ hatasıyla karşı karşıya kalıyorlar. Uygulamaya fotoğraf ve video yüklenemezken, mesaj alışverişi de yapılamıyor. Kullanıcı raporlarına göre şu anda erişim sorunları devam ediyor.

Facebook, konuyla ilgili yaptığı açıklamada kullanıcılardan özür diledi. En kısa sürede sorunu çözmek için çalışmalara devam ettiklerini de ekledi.

Öte yandan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan erişim probleminin global çapta olduğunu belirtirken, ülkemizdeki kullanıcıların da kısmen etkilendiğini açıkladı.

Bu haber 226 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yoksulluk sınırı asgari ücretin dört katını geçti!
Yoksulluk sınırı asgari ücretin dört katını geçti!
Ankara Büyükşehir Belediyesi, ANKAPARK'ın kamu zararına ilişkin suç duyurusunda bulundu
Ankara Büyükşehir Belediyesi, ANKAPARK'ın kamu zararına ilişkin...