Yenimahalle’de düzenlenen Çiçek Festivali’ne yoğun ilgi
Reklam
Reklam

Yenimahalle’de düzenlenen Çiçek Festivali’ne yoğun ilgi

Yenimahalle’de düzenlenen Çiçek Festivali’ne yoğun ilgi. Yenimahalle Belediyesi ve Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası iş birliği ile Yenimahalle’de ilk defa düzenlenen Çiçek Festivali, göz alıcı çiçeklerle kapısını ziyaretçilere açtı.

17 Ekim 2021 - 19:31

Yenimahalle merkezinde yer alan Ragıp Tüzün Parkı’nda çiçek üreticileri ve çiçekçi esnafının katılımıyla düzenlenen Çiçek Festivali’nde ender türlerin de aralarında yer aldığı yüzlerce çeşit çiçek, fide ve fidan festival kapsamında hazırlanan stantlarda sergilenirken, festival süresince birçok sanatsal etkinlik de düzenlenecek.

Yenimahalle Belediyesi ve Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası iş birliği ile Yenimahalle Ragıp Tüzün Parkı'nda düzenlenen (16 Ekim Cumartesi-17 Ekim Pazar), "Çiçek Festivali”nin açılışı, ünlü ressam Hikmet Çetinkaya'nın sergilediği; "Gelinciğin Hikayesi" temalı canlı resim performansının ardından gerçekleştirildi.

İLK FIRÇAYI KARTAL ve ÇİMEN VURDU

Ünlü ressam Hikmet Çetinkaya, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal ile Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Emin Çimen’in ilk fırçalarının ardından şekillendirmeye başladığı Gelinciğin Hikayesi yağlı boya canlı performansını, kendisini izleyen kalabalıkla resim sanatı ve teknikleri, kendi resim sanatı, çiçekler ve Gelincik çiçeği üzerine yaptığı sohbetle tamamladı. Son yıllarda Gelincik tabloları ile Türkiye’de resim sanatına ayrı bir güzellik katan Çetinkaya, Türkiye’de en güzel, en gösterişli gelinciklerin Çanakkale’de olduğunu belirterek, “Kan kırmızısı Gelincikleri, kanlı bir savaşa sahne olan, metre kareye 6 bin merminin düştüğü ve toprağın her zerresinin şehit kanıyla sulandığı Çanakkale’de şehitlerimizin akan kanının bir simgesi olarak görüyorum.” dedi.

Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal'ın da katıldığı Çiçek Festivali'nin açılış konuşmasını Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Emin Çimen yaptı.

Çimen; “Çiçeğin açmayacağı bir kapı yoktur. Çiçek güzelliktir, estetiktir. Çiçek biz insanların ruh halini olumlu etkiler ve hayatımızda olmazsa olmazımızdır. Bugün açılışını yaptığımız Çiçek Festivali’ni çiçekçilik sektörünün gelişmesi ve Yenimahallelilerle, Ankaralılarla çeşit çeşit çiçeklerler, fide ve fidanlarla buluşturmak adına mutluluk duyuyoruz. Ziyaretçilerimiz stantlardan hem çiçek alabilecek, hem de çiçek çeşitleri ve bakımları hakkında bilgi alabilecek. Buraya katılan ve mesleğimizin geleceği adına emek veren tüm meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Gelincik üzerine yaptığı çalışmalarla bize çiçeği, Gelinciği sevdiren Hikmet Çetinkaya’ya da çok teşekkür ediyorum. Bir teşekkür de festivalimizin destekçisi Yenimahalle Belediye Başkanımız Sayın Fethi Yaşar’a. Her zaman esnafımızın yanında olmuş, bu anlamda örnek teşkil etmiştir. Şükranlarımızı sunuyorum Sayın Başkanıma. Çiçek Festivali’mizin hem esnafımız için hem de ilçemiz, şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Çiçek Festivalimizin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bu haber 180 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çayyolu’nda bir villada kurulan kenevir serasına operasyon
Çayyolu’nda bir villada kurulan kenevir serasına operasyon
Mutlukent Mahallesinde mutlu son
Mutlukent Mahallesinde mutlu son