Yerel haber, sorun çözer
  • Reklam
  • Reklam

Yerel haber, sorun çözer

Çayyolu Haber, bölgemizdeki, sokaklardaki her türlü sorunu yerel habercilikle çözüm buluyor.

04 Ağustos 2018 - 14:59
Reklam

Çayyolu Haber’de geçtiğimiz günlerde yayınlanan ‘Çayyolu Yel değirmenin başına gelmeyen kalmadı’ başlıklı haber üzerine yetkililer çalışma başlattı.

Çankaya Belediyesinden gelen ekipler Yeldeğirmeninin yıllar önce söküp götürülen kanatlarını onararak tekrar yerine taktılar.

Çayyolu’na 6 yıl önce geldi

Yel değirmeninin serüveni Dünya’da çok uzun ama Çayyolu’na geleli 6 yıllı geçmiyor. İlk geldiğinde Park caddesinin Kuzey girişine yerleştirilen yel değirmeni, Yenimahalle Belediyesinin aldığı bir kararla eski yerinden sökülerek karşı tarafta bulunan yürüyüş yoluna taşınmıştı.

2012 yılında Yenimahalle Belediyesinden ayrılarak Çankaya Belediyesine bağlanan Çayyolu bölgesi parkları ve içerisinde bulunan nesneler bakımsız olarak kaldı.

Uzun süre bakımsız kalan yel değirmeni geçtiğimiz yıl Çankaya Belediyesi tarafından rengârenk boyanmıştı. Daha sonra Yeldeğirmeninin dönen kanatları sökülmüştü. Vatandaşların tepkisine neden olan bakımsızlık, Çayyolu Haber’in konuyu gündeme taşıması ile çözüldü.

Yeldeğirmenin eski hali

Vatandaş eski halini istiyor

Kanatları sökülen yeldeğirmenin Çankaya Belediyesi tarafından rengârenk boyanmasına da tepki gösteren vatandaşlar, yeldeğirmenin eski haline döndürülmesini istiyorlar.

Konuyla ilgili muhabirimize konuşan Veli Zaimoğlu; “Yel değirmeni eski hali çok güzeldi. Hangi akılla değirmen rengârenk boyandı? Anlamakta güçlük çekiyorum” dedi. Yine rengârenk boyanmasına tepki gösteren Ayşegül Derince, “Bu kadar zevksiz bir boyamayı yapan belediye yetkililerine sormak isterim. Siz bunu beğendiniz mi? Ayrıca bölge halkının fikrini almadan yapılan bu işi de kim niye yaptırır anlayamıyorum” dedi.

Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi’nde yaşayan Osman Çinleten, yetkililerin konuya çözüm bulup yeldeğirmenin kanatlarını tekrar takmasından mutluluk duyduğunu belirterek, Çayyolu Haber çalışanlarına da gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 1082 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediye başkan adayı adaylıktan çekildi
CHP'li belediye başkan adayı adaylıktan çekildi
Temiz Siyaset Platformu o yazıları sildi
Temiz Siyaset Platformu o yazıları sildi
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w