YÖK Başkanı açıkladı: Üniversitelerde uzaktan eğitim ne zaman...
  • Reklam

YÖK Başkanı açıkladı: Üniversitelerde uzaktan eğitim ne zaman başlayacak?

YÖK Başkanı Yekta Saraç koronavirüs önlemleri kapsamında alınan bazı kararları açıkladı.

18 Mart 2020 - 11:35

YÖK Başkanı Yekta Saraç koronavirüs önlemleri kapsamında alınan kararlar doğrultusunda, "23 Mart'ta uzaktan eğitim kapasitesine sahip üniversitelerimizde dijital imkanlarla uzaktan öğretim süreci başlayacak." dedi.

Saraç, "Bu kapasiteye sahip olmayan üniversiteler için de 23 Mart'ta açık ders malzemeleri havuzu açılacaktır." ifadelerini kullandı.

 Saraç, "Bugün itibarıyla YÖK bünyesinde farklı üniversitelerimizden alanında uzman hocalarımız tarafından oluşturduğumuz Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Komisyonumuz tarafından hazırlanan Pandemi Dönemi Uzaktan Öğretim Uygulamaları Yol Haritası’na Yürütme Kurulumuz tarafından son hali verilmiştir" dedi.

Saraç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"123 üniversitemizde Uzaktan Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) bulunmaktadır. Altyapı konusunda eksiği olan üniversitelerimizin ihtiyaçları da YÖK koordinasyonunda diğer üniversitelerle işbirliği içerisinde giderilecektir. Bu istikamette de planlamalarımız vakit geçirilmeksizin hayata geçirilecektir.

Önümüzdeki haftadan itibaren talep etmeleri halinde sistemdeki bütün öğretim elemanlarına eğiticilerin eğitimi olarak da adlandırabileceğimiz 'Dijital Çağda Yükseköğretimde Öğrenme ve Öğretme' dersi ve yetkinliğinin dijital imkanlarla verilmesi konusunda tüm hazırlıklarımız tamamlanmıştır.

İçeriğe destek olmak ve bu alanda çeşitliliği artırmak amacıyla TRT tarafından YÖK’e tahsis edilecek kanal üzerinden daha geniş öğrenci kitlesinin aldığı ortak dersler yayınlanacaktır.

ÜNİVERSİTELERDE VİZELERİN ONLINE YAPILMASI

Bu hususu üniversitelerin kendi karar süreçlerinde, kendi şartları içerisinde sürdürmelerinin doğru olduğunu düşünüyoruz.''

Bu haber 265 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tayland Kralı 20 kişilik haremiyle otel kapatıp karantinaya girdi
Tayland Kralı 20 kişilik haremiyle otel kapatıp karantinaya girdi
Papa boş alanda dua etti
Papa boş alanda dua etti