Yüksel’deki eyleme 348. günde de müdahale: Gözaltılar var
  • Reklam
  • Reklam

Yüksel'deki eyleme 348. günde de müdahale: Gözaltılar var

Yüksel Caddesi'nde 348 gündür devam eden 'İşimizi geri istiyoruz' eylemine müdahale eden polis, 5 kişiyi darbederek gözaltına aldı.

22 Ekim 2017 - 18:05 - Güncelleme: 22 Ekim 2017 - 18:53
Reklam

EVRENSEL- Yüksel Caddesi'nde 348 gündür devam eden “İşimizi geri istiyoruz” eylemine biber gazı ve plastik mermiyle müdahale eden polis, 5 kişiyi darbederek gözaltına aldı. 

Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın açlık grevi eylemi 228., kamu emekçilerinin başlattığı “İşimizi geri istiyoruz” eylemi ise 348'inci günüdne. Yüksel Caddesi’nde bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde dün açıklama yapmak isteyen emekçilere polis izin vermedi. 

BİBER GAZI VE PLASTİK MERMİ

Polis kalkanları önünde açıklama yapmak isteyen emekçiler, “Açlık grevinin 228. gününde Nuriye Semih işe geri alınsın” yazılı pankart açarak “Nuriye Semih onurumuzdur” sloganları attı. Pankart açıldığı anda müdahale eden polis, 4 kişiyi darberek gözaltına aldı. Eylemi görüntülemek isteyen bir kişiyi hedef alarak biber gazı ve plastik mermi sıkan polis, görüntü çeken kişiyi de gözaltına aldı.

Bu haber 557 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
IMF'den uyarı: Fırtına yakın
IMF'den uyarı: Fırtına yakın
TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik: Her sektörde sıkıntı var
TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik: Her sektörde sıkıntı var
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w